Marvipol kupił za ponad 31 milionów działkę na osiedlu Nowe Żerniki we Wrocławiu źródło: Marvipol Development S.A.

Marvipol kupił za ponad 31 milionów działkę na osiedlu Nowe Żerniki we Wrocławiu

WIZUALIZACJA
Orzech
Orzech
REKLAMA
Jeden z największych deweloperów w Polsce – Marvipol Development S.A. z Warszawy wygrał przetarg na zakup działki we Wrocławiu znajdującej się u zbiegu ulicy Kosmonautów i alei Architektów na osiedlu Nowe Żerniki (WuWA2). Inwestor planuje wybudować na niej budynek mieszkalny wielorodzinny z 250 mieszkaniami.

W ubiegłym roku Marvipol S.A. rozpoczął ekspansję na nowe rynki, kupując w stolicy Dolnego Śląska działkę pod zabudowę mieszkaniową o powierzchni blisko 6,5 tys. mkw. Teraz do swojego banku ziemi we Wrocławiu dodał kolejną nieruchomość. Marvipol Development S.A. wygrał kilka dni temu przetarg na zakup gruntu o powierzchni około 5,4 tys. mkw. na osiedlu Nowe Żerniki. Planuje na zakupionej nieruchomości realizację wielorodzinnego budynku mieszkalnego, w którym znajdzie się łącznie 250 lokali o zróżnicowanych rozkładach i metrażach. W parterach obiektu planowane są powierzchnie komercyjno-usługowe.
Marvipol Development S.A.
– W przetargu na jej kupno wystartowało w sumie siedem firm. Poza ceną komisja przetargowa zwracała uwagę także na design i projekt architektoniczny. Tym bardziej cieszymy się, że udało się nam zwyciężyć w tym konkursie i postaramy się nie zawieść zaufania, jakie okazało nam miasto – mówi Michał Krej, Dyrektor ds. Ekspansji Oddziału Wrocław.
Urząd Miejski we Wrocławiu
Urząd Miejski we Wrocławiu
Urząd Miejski we Wrocławiu
REKLAMA
W przyszłości Miasto Wrocław planuje budowę kładki pieszej nad ul. Kosmonautów, połączoną z głównym ciągiem spacerowym osiedla, tzw. Pasażem Radinga. Z tego też względu projekt planowany przez Marvipol uwzględnia przejście bramowe przez budynek, z którego mieszkańcy płynnie będą mogli się przedostać na teren osiedla.    
Urząd Miejski we Wrocławiu
Urząd Miejski we Wrocławiu
Urząd Miejski we Wrocławiu
Inwestycja na Nowych Żernikach to nie koniec ekspansji dewelopera we Wrocławiu.
– Od 25 lat współtworzymy tkankę miejską, spełniając marzenia naszych klientów o własnym mieszkaniu. Sukcesywnie poszerzamy nasz bank ziemi. Rok 2020 był dla Marvipol udany biznesowo. Dzięki dobrym wynikom finansowym możemy umacniać naszą pozycję również na nowych rynkach w Polsce. Poszukujemy aktywnie kolejnych gruntów na terenie Wrocławia. Chcemy uczestniczyć w jego rozwoju, to miasto z ogromnym potencjałem i bogatą historią – dodaje Grzegorz Kawecki.

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Gatsby(gość)
niech idą jeszcze wyżej. Co za debil urbanista pozwolił na taką zabudową. Okna na ruchliwą drogę. Miała być koncepcja WuwA to niech pojadą na Wuwa i zobaczą różnicę, domki, jednokierunkowe drogi, cisza, spokój, park. A tutaj betonoza i działki za 3000zl/metr - Masówka - skończy sie na ładnych wizualizacjach z oczkiem wodnym którego nie ma i nie będzie. Dramat
REKLAMA