Archicom kupuje działkę na wrocławskich Swojczycach. Wybuduje tam prawie 400 mieszkańfot. investphoto.pl

Archicom kupuje działkę na wrocławskich Swojczycach. Wybuduje tam prawie 400 mieszkań

Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Ponad 18,5 mln złotych zapłaci wrocławski Archicom za działkę na Swojczycach. Deweloper chce tam wybudować około 380 mieszkań.

Archicom od wielu lat realizuje na Swojczycach ogromne, wieloetapowe osiedle Olimpia Port. Teraz zanosi się na kolejną inwestycję dewelopera na tym wrocławskim osiedlu.

Jak czytamy w komunikacie giełdowym, 10 stycznia spółka Archicom Marina zawarła z osobą prawną (spółką z ograniczoną odpowiedzialnością) umowę przedwstępną zakupu prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej wraz z zabudowaniami, położonej na Swojczycach. Powierzchnia terenu to około 2,6 hektara, a cena – 18,55 mln złotych netto. 

Archicom zamierza tam zrealizować inwestycję mieszkaniową wielorodzinną na około 380 mieszkań.

– Zawarcie umowy przyrzeczonej poprzedzone zostanie m.in. uzyskaniem prawomocnej decyzji o podziale geodezyjnym działki. Zawarcie umowy przyrzeczonej planowane jest w terminie do dnia 31 października 2018 roku – zapowiada deweloper.

Przedstawiciele Archicomu na razie nie zdradzają, w którym dokładnie miejscu znajduje się kupowana działka, a także, czy na zakupionej nieruchomości powstanie kolejny etap osiedla Olimpia Port, czy może zupełnie nowa inwestycja. 
– Jak zawsze w przypadku zakupu nowych gruntów, wszystko co w chwili obecnej możemy powiedzieć, znajduje się w komunikacie – tłumaczą.
REKLAMA
Dodajmy, że Archicom w ostatnim czasie kupił także kolejną działkę na terenie powstającego osiedla Nowe Żerniki. Kilka dni temu transakcja została sfinalizowana – za grunt o powierzchni 4231 metrów kwadratowych deweloper zapłacił gminie Wrocław 3,333 mln złotych netto. Powstanie tam około 90 mieszkań.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA