Wrocław: Triada przygotowuje inwestycję przy Karkonoskiej. Po latach powstaną tam biurowce?fot. Jakub Zazula

Wrocław: Triada przygotowuje inwestycję przy Karkonoskiej. Po latach powstaną tam biurowce?

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
Karkonoska
adresWrocław, Przyjaźni 2a-c
inwestorTriada Dom
REKLAMA
Globe Trade Centre chciał przed kilkunastu laty zbudować na granicy Krzyków i Partynic kompleks biurowy o powierzchni najmu przekraczającej 30 tys. mkw. Sprzedał jednak nieruchomość w zeszłym roku. Do jej zabudowy szykuje się trzebnicki deweloper.
Magistrat wszczął 22 kwietnia (na wniosek pełnomocnika Triady Dom złożony 21 dni wcześniej) w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia planowanego przy ul. Przyjaźni 2a-c (wzdłuż al. Karkonoskiej) na Partynicach. Chodzi o budowę zespołu budynków biurowo-usługowych z garażami podziemnymi. Mają powstać na działkach nr 1/78, 1/80 i 1/83, o łącznej powierzchni 1,2939 ha.
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza w tej lokalizacji m.in. biura, handel detaliczny (do 2 tys. mkw.) i hurtowy, usługi finansowe i turystyczne, a także apartamenty (na ostatniej kondygnacji). Budynki mogą sięgnąć 40 m, a dominanta, zaplanowana na rogu Karkonoskiej/Przyjaźni, 45-50 m.
UM Wrocławia

Niespełnione plany poprzedniego inwestora

Globe Trade Centre S.A. chciał zbudować przy ul. Przyjaźni 2a-c, na terenie o powierzchni około 1,3 ha, centrum biurowe Karkonoska (byłaby to jego druga inwestycja we Wrocławiu po biurowcu Globis). W sierpniu 2008 roku wybrał na generalnego wykonawcę pierwszego etapu firmę Budimex Dromex. Wartość umowy wyniosła 44,6 mln euro (148,4 mln zł). Budowa miała ruszyć 1 września. Pierwszy budynek miał być gotowy pod koniec 2009 roku, a drugi w 2010 r.
 
Inwestycja była zaplanowana jako kompleks składający się z trzech obiektów o łącznej powierzchni najmu ok. 32 tys. mkw. Byłyby ułożone kaskadowo: dwunasto-, ośmio- i pięciokondygnacyjny. Oprócz biur przewidywano też przestrzeń handlowo-usługową oraz blisko 550 miejsc parkingowych. GTC nie zrealizował swoich planów, a w lipcu ubiegłego roku sfinalizował sprzedaż nieruchomości.
REKLAMA
Zdecydowaliśmy się na sprzedaż działki przeznaczonej pod zabudowę mieszkaniową [w planie miejscowym ten teren leży w strefie objętej zakazem zabudowy mieszkaniowej, przyp. red.], ponieważ zgodnie ze strategią firmy wycofaliśmy się z tego sektora w 2015 roku – wyjaśnia nam przedstawiciel GTC. – Nie publikujemy ceny sprzedaży. Na chwilę obecną nie planujemy żadnych inwestycji we Wrocławiu.
Wizualizacja planowanego centrum oraz zdjęcia nieruchomości są dostępne w galerii.

Apartamenty od Archicomu po sąsiedzku?

Na pobliskim terenie, przy zbiegu al. Karkonoskiej i ul. Wyścigowej, też ma powstać nowa inwestycja. Archicom S.A. przygotowuje się do realizacji ponad 500 apartamentów. We wrześniu 2018 roku informowaliśmy, że dostał już pozwolenie na budowę budynków wielorodzinnych z garażami wbudowanymi o kubaturze 125 709 metrów sześciennych, ale mieszkańcy odwołali się do wojewody.
fot. Jakub Zazula

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA