Nowa, duża inwestycja przy ulicy Zwycięskiej źródło: Biuro Architektoniczne Bzdęga-Wiśniewski Sp. z o.o.

Nowa, duża inwestycja przy ulicy Zwycięskiej

WIZUALIZACJE
REKLAMA
W stolicy Dolnego Śląska powstanie nowy obiekt hotelowy. Budynek zostanie wybudowany przy ul. Zwycięskiej 3, na osiedlu Krzyki-Partynice, na przeciwko Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych, w pobliżu skrzyżowania z al. Karkonoską.

Inwestorem jest znany deweloper Triada Dom z Trzebnicy. Nowy obiekt hotelowy ma powstać na działkach nr 1/2, 2/2 oraz 3/2, o łącznej powierzchni 7 457 mkw. 

Będzie to inwestycja o charakterze hotelowym, w ramach której  sprzedawane będą apartamenty inwestycyjne pod wynajem oraz lokale handlowe.

Budynek będzie posiadał cztery piętra. Na parterze przewidziano lokale handlowe wraz z recepcją. Na wyższych kondygnacjach  powstanie łącznie 136 apartamentów inwestycyjnych o powierzchni od 18 mkw do 59 mkw z aneksami kuchennymi i balkonami. Budynek będzie posiadał podziemną halę garażową, w której znajdzie się 168 miejsc postojowych. Przewidziano również realizację 60 naziemnych miejsc postojowych oraz stojaki rowerowe.

W kompleksie Zwycięska 3 powstaną dwa lokale biurowe o powierzchni 476 mkw. W budynku przewidziano będą znajdować się trzy klatki schodowe oraz cichobieżne windy. Za projekt odpowiada Biuro Architektoniczne Bzdęga-Wiśniewski Sp. z o.o. z Wrocławia. Pojawiły się najnowsze wizualizacje tego budynku.Podstawowym przeznaczeniem tego terenu, zgodnie z planem miejscowym, są wypoczynek (m.in. obiekty sportowo-rekreacyjne), turystyka (biura podróży, domy wycieczkowe, hotele itd.), kultura (kino, muzeum, czy teatr) i handel detaliczny o powierzchni sprzedaży do 2 tys. mkw. Uzupełniająco budynki mogą pełnić m.in. funkcje gastronomiczną, biurową i apartamentową (ostatnie tylko na najwyższej kondygnacji). Mają mieć od 10 do 18 m wysokości, z 20-metrową dominantą w rogowej części obszaru.

Lata przygotowań

W tej lokalizacji, a także na terenie przy ul. Zwycięskiej 5, miał powstać jeszcze przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku hotel Park Inn. Planowano otwarcie obiektu z 206 pokojami, restauracją, barem, 800-metrowym centrum konferencyjno-bankietowym, a także z fitnessem. We wrześniu 2017 roku pisaliśmy o wydaniu kolejnego pozwolenia na budowę, jednak Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane Nelle nie rozpoczęło prac.

W listopadzie 2019 roku informowaliśmy, że wspomniane działki odkupiła Triada Dom (sąsiedni teren przy ul. Zwycięskiej 5 nabył Aldi Sp. z o.o., o czym pisaliśmy w grudniu 2019 r.).18 kwietnia 2019 roku magistrat przeniósł na nią jako nowego inwestora pozwolenie na budowę hotelu. Zostało wydane dziesięć lat wcześniej, ale pozostało ważne. Deweloper zdecydował się jednak złożyć nowy projekt.

Przygotowania do inwestycji trwały ponad dwa lata. Budowa projektu Zwycięska 3 ruszy w tym roku. inwestor na razie póki nie wskazuje ostatecznego terminu jej ukończenia.

Nowe biurowce planowane od lat

Triada Dom przygotowuje się też do realizacji inwestycji planowanej przez poprzednika także w innej części PartynicW listopadzie 2019 roku donosiliśmy, że odkupiła od Globe Trade Centre S.A. teren wzdłuż al. Karkonoskiej. Jak pisaliśmy w maju 2020 roku, chce zbudować zespół budynków biurowo-usługowych z garażami podziemnymi.
REKLAMA

Komentarze (4)

Napisz komentarz
Alicja(gość)
Kto we Wrocławiu wyraża zgodę na budowę tego koszmaru?   I to w sąsiedztwie pięknego obiektu jakim  jest tor  wyścigów konnych  Partynice! To jest po prostu skandal
Alicja(gość)
Kto we Wrocławiu wyraża zgodę na budowę tego koszmaru?   I to w sąsiedztwie pięknego obiektu jakim  jest tor  wyścigów konnych  Partynice! To jest po prostu skandal
mj23(gość)
koszmarek ...
mieszkanka Partynic(gość)
Najnowsze wizualizacje to w przypadku tego projektu oksymoron. Nie wiem dlaczego ktoś pozwolił, żeby ten niezbyt ładny wjazd do Wrocławia "ozdabiać" dodatkowo takim projektem rodem z 1996 roku
REKLAMA