Wiemy, która linia będzie dojeżdżać na pętlę autobusową przy Zwycięskiej

Wiemy, która linia będzie dojeżdżać na pętlę autobusową przy Zwycięskiej

Wrocław
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Wydział transportu potwierdził po konsultacjach, że do nowej pętli autobusowej przy ulicy Zwycięskiej będzie dojeżdżać linia 127, a nie 144.
Wykonawcą inwestycji zostało konsorcjum firm Atlas Ward Polska Sp. z o.o. oraz Metal-Trans Piotr Maraj. Jej koszt wyniesie ponad 1,2 mln zł.
Roboty budowlane zakończą się do 11 września, a prace, dzięki którym zostanie dopuszczony ruch na pętli, będą musiały zostać zrealizowane do 1 września - informuje Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta.
Pętla powstanie na terenie po dawnej jednostce wojskowej. W ramach inwestycji zostaną wybudowane dwa perony autobusowe, przebudowane drogi manewrowe oraz powstanie nowy fragment chodnika wzdłuż ulicy Zwycięskiej.
REKLAMA
Inwestycja ma być tymczasowa. Docelowo w jej miejsce ma powstać pętla tramwajowa, której można się spodziewać dopiero za kilka lat.
Atlas Ward Polska Sp. z o.o. jest także wykonawcą innego przedsięwzięcia budowlanego w tym rejonie, o którym pisaliśmy w czerwcu. To Award Business Park – trzy biurowce przy Zwycięskiej 45. Ich łączna powierzchnia ma wynosić blisko 14 000 mkw. Zakończenie budowy zaplanowane jest na I kwartał 2018 roku.
Materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA