DODAJ

Kraków: Tramwaje nie wjadą na pętlę Kurdwanów

Drogi i mosty / Kraków
Kraków: Tramwaje nie wjadą
Damian Daraż
2018-06-22 21:16:17
Od soboty 23 czerwca do poniedziałku 25 czerwca tramwaje linii 6, 24, 50 nie będą wjeżdżać na pętlę "Kurdwanów P+R". W tych dniach trwać będą prace przy przebudowie torowiska.

W ciągu trzech dni w rejonie ulic Halszki i Beskidzkiej ma powstać tzw. "przejazdówka", która pozwoli zmienić kierunek jazdy tramwajów bez korzystania z pętli.

Pętla "Kurdwanów P+R" docelowo zostanie przebudowana. Projekt trasy Łagiewnickiej przewiduje że będzie można na nią wjechać nie tylko od strony ulicy Wielickiej, ale również od ulicy Zakopiańskiej, więc trzeba ją przebudować, zmieniając układ torów. Przebudowa pętli potrwa całe wakacje.

Dzięki wybudowanej w ciągu trzech dni przejazdówce, przez całe wakacje do Kurdwanowa będą mogły przyjeżdżać tramwaje dwukierunkowe, kończąc trasę tuż przed pętlą. Nie będą to tramwaje niskopodłogowe.

Zmiany kursowania tramwajów

Przez okres trzech dni tramwaje linii 6, 24 oraz 50 kursować będą po zmienionej trasie.
  • Linia 6 – Od Salwatora do przystanku Bieżanowska bez zmian, następnie Wielicką do pętli Prokocim.
  • Linia 24 – od Bronowic Małych do przystanku Bieżanowska bez zmian, następnie ulicą Wielicka do pętli Prokocim.
  • Linia 50 – od Krowodrzy Górki do przystanku Bieżanowska bez zmian, następnie ulicą Wielicką do pętli Prokocim.
Autobusowa linia zastępcza

Linia 755 kursować będzie na trasie: Kurdwanów P+R-Witosa-Nowosądecka-Bieżanowska-Wielicka-Wolska-Nowosądecka-Witosa-Kurdwanów P+R. Przystanek autobusowy początkowo-końcowy zlokalizowany zostanie przy ulicy Wielickiej.