Północny Wrocław - inwestycje

Północny Wrocław - inwestycje

Wrocław
REKLAMA

Wielu Wrocławian mieszkających w północnej części miasta narzeka na to, że niewiele się u nich buduje. Nie do końca jest to prawda, wydaje się nawet, że pokutuje wciąż utarty stereotyp. W rzeczywistości bowiem jest zupełnie inaczej. Na północy buduje się też dużo, a powstające projekty są godne uwagi, zwłaszcza jeżeli chodzi o budownictwo mieszkaniowe i infrastrukturę drogową.

 

Przede wszystkim atutem północnej części miasta jest to, że znajdują się tu trasy wylotowe w kierunku innych dużych metropolii – głównie Poznania. Nie zawsze jednak mamy potrzebę przemieszczania się aż tak daleko, dlatego miłośnicy krótszych podróży bez problemu dostaną się do miast oddalonych od Wrocławia zaledwie o kilka czy kilkanaście kilometrów takich, jak Trzebnica czy Oborniki Śląskie. Mieszkanie w tej części miasta to niewątpliwie duży atut dla tych, którzy mają rodzinę w jednej z tych miejscowości. Już w pierwszym kwartale tego roku została oddana Obwodnica Śródmiejska, od kilku tygodni całkowicie przejezdna jest już Autostradowa Obwodnica Wrocławia (AOW). Budowany jest również łącznik między Obwodnicą Śródmiejską i AOW. Nowe trasy znacznie ułatwiły poruszanie się w tej części miasta i skróciły dojazd do wielu miejscowości poza Wrocławiem.

 

Na tym jednak nie koniec, ponieważ obwodnica usprawniła połączenia między północną i południową częścią miasta. Co poskutkowało tym, że dojazd z Karłowic, Widawy, a nawet z miejscowości Psary, do południowych dzielnic miasta (Wojszyce, Krzyki, Ołtaszyn), a nawet do Bielan, nie jest już uciążliwą podróżą wymagającą poświęcenia większości cennego popołudnia. Dzięki obwodnicy najmniejszego problemu nie stanowi odebranie dziecka ze szkoły, która znajduje się w innej części miasta, co oszczędza wiele niepotrzebnego stresu zarówno rodzicom, jak i ich pociechom. Poruszając się po mieście zupełnie nie czuje się szczytu komunikacyjnego. Inwestycje drogowe spowodowały, że ułatwiony został dojazd do autostrady A4. Skąd szybko możemy pojechać – wedle uznania – do przyjaciół w Legnicy lub do rodziny w Katowicach. W stolicy Śląska jesteśmy maksymalnie po kilku godzinach bez konieczności przepychania się przez miasto. Dobrze połączona jest także północno-zachodnia część miasta, do której dostaniemy się przez Most Rędziński będący jedną z części AOW. Most połączył brzegi Odry nad Śluzą Rędzin.

 

Każdy kto posiada własna firmę lub chciałby ją założyć bez problemu znajdzie w północnej części miasta przytulne biuro w nowoczesnym biurowcu. Buduje się tu bowiem wiele tego typu obiektów, trzy z nich zlokalizowane są w okolicach ulicy Żmigrodzkiej. Biurowce K2 Office, IG North Office czy Wrocławski Park Biznesu II to budynki o wysokim standardzie wykończenia, przeznaczone zarówno dla wymagających i doświadczonych biznesmenów, jak również początkujących. Przestronne wnętrza stworzą komfortowe miejsce pracy i są znakomitą wizytówką firmy. Jeżeli planujemy pracować w jednym z tych biur, a rodzinę mamy na przykład w Trzebnicy czy Obornikach Śląskich, warto pomyśleć o jakimś przytulnym lokum niedaleko miejsca pracy. Poranne i popołudniowe korki nie muszą być utrapieniem.

REKLAMA

 

Gdzie zatem szukać takiego miejsca? W południowej części miasta? W żadnym wypadku! Doskonałym rozwiązaniem są inwestycje zlokalizowane właśnie na północy Wrocławia. Inwestuje tu kilku dużych i znanych deweloperów, np. Toya, Triada czy BudNest. Pierwszy z nich zdecydował się na budowę osiedla wysuniętego najbardziej na północ Wrocławia, w małej miejscowości Kryniczno. Powstaje tam na powierzchni około 20 ha kompleks mieszkalny (Osiedle Toya Golf) składający się ze 131 domów jednorodzinnych i 28 domów w zabudowie szeregowej. Z kolei w samym Wrocławiu niedaleko skrzyżowania ulic Kamieńskiego i Poświęckiej inwestuje Triada. W skład osiedla wchodzą cztery domy wielorodzinne pięciokondygnacyjne, w których łącznie powstanie 185 mieszkań.

 

Trzeci z deweloperów – BudNest swoją inwestycję zdecydował się zlokalizować trochę dalej od centrum Wrocławia niż Triada i jednocześnie znacznie bliżej niż Toya. To nowoczesny budynek z lokalami mieszkalnymi i biurowo-usługowymi wraz z ogrodami przy ul. Sułowskiej. Miejsce przeznaczone na inwestycję położone jest w cichej i zielonej okolicy. Pozwala odpocząć od zgiełku miasta i gwaru dnia codziennego. Również dla lubiących aktywny wypoczynek znajdzie się coś ciekawego. W okolicach znajduje się bowiem gęsta sieć ścieżek rowerowych, stadnina koni i szlaki rekreacyjne. Mamy więc doskonale możliwości aktywnego wypoczynku po ciężkim tygodniu pracy. Ponadto nieco na północy od inwestycji zlokalizowanej przy ulicy Sułowskiej, w miejscowości Psary, znajduje się Osiedle Parkowe, gdzie realizowane są domy w zabudowie bliźniaczej i również planowane są mieszkania z ogrodami.

 

Co zrobić, gdy nieoczekiwanie zjadą się do nas znajomi, a my nie będziemy mieli niczego, czym moglibyśmy ich poczęstować? Jeżeli mieszkamy w północnej części miasta, to nie ma się czym przejmować. Dobre połączenie z Psim Polem pozwoli nam na szybkie dostanie się do centrum handlowego Korona, w którym zaopatrzymy się we wszystkie niezbędne produkty. Jeszcze bliżej znajduje się Marino, gdzie hipermarket Tesco czynny jest przez całą dobę. Tak więc nieoczekiwana wizyta przyjaciół nie będzie żadnym problemem.

mk

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA