DODAJ

Wrocław: Deweloperzy stawiają na Stabłowice. Kolejne nieruchomości w ich rękach

Wrocław
Wrocław: Deweloperzy stawiają na
Mariusz Bartodziej
2018-06-25 09:29:27
Miasto zarobiło ponad milion złotych na sprzedaży dwóch sąsiadujących ze sobą działek przy ulicy Głównej. Dom Budus będzie kontynuował działalność w tej części miasta, a firma Inspire Developments zainwestuje w niej po raz pierwszy.

Urzędnicy rozstrzygnęli 30 maja dwa przetargi na sprzedaż nieruchomości. Jeden z nich dotyczył tej przy ul. Głównej 32, o powierzchni 1440 mkw. Zainteresowało się nią sześciu licytantów. Cena wywoławcza wynosiła 375 tys. zł netto, a spółka Dom-Budus Sp. z o.o., zwycięzca, zaoferowała 517,5 tys. zł.

UM Wrocławia


Deweloper nie zdradza na razie szczegółowych planów, jakie wiąże z zakupioną działką. Może utworzyć na niej zabudowę jednorodzinną. Zrealizował w okolicy już trzy tego rodzaju inwestycje: przy ul. Góreckiej, Chwałkowskiej oraz Chwałkowskiej/Lubawskiej.

http://www.dombudus.com/


Po sąsiedzku będzie budował inwestor nowy na rynku

Podczas drugiego miejskiego przetargu można było wylicytować sąsiednią działkę, przy ul. Głównej 32a. Jej powierzchnia wynosi 1301 mkw. Piątka zainteresowanych musiała liczyć się z wydatkiem co najmniej 340 tys. zł netto. Najwięcej zaoferowała spółka Inspire Developments 2 Sp. z o.o. w organizacji (jeszcze niezarejestrowana) – 564,4 tys. zł. Przeznaczenie nieruchomości jest takie samo jak w przypadku Głównej 32.

UM Wrocławia


Spółka Inspire Developments Sp. z o.o. inwestuje także na Księżu Małym. O zakupie przez nią nieruchomości przy ul. Rybnickiej pod zabudowę wielorodzinną informowaliśmy w grudniu ubiegłego roku.

Na Stabłowice stawiają też duzi deweloperzy

Swoją drugą inwestycję mieszkaniową w tej części miasta zrealizuje Profit Development S.A. Osiedle ma powstać na terenie o powierzchni niemal 2 ha przy ul. Stabłowickiej. Na razie trwa proces administracyjny w sprawie tego przedsięwzięcia, o czym pisaliśmy w czerwcu.