Wrocław: Move-in przygotowuje drugą inwestycję mieszkaniową na Księżu Małymfot. Jakub Zazula

Wrocław: Move-in przygotowuje drugą inwestycję mieszkaniową na Księżu Małym

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Deweloper z Kryniczna zbliża się do zakończenia budowy ponad 50 mieszkań w dwóch budynkach przy zbiegu ulic Rybnickiej i Zabrzańskiej. Rozpoczął już więc starania o uzyskanie zgody na prowadzenie prac na pobliskim gruncie. Tam też chce stworzyć zabudowę wielorodzinną.
Move-In Sp. z o.o. złożył 1 sierpnia wniosek o pozwolenie na budowę budynku wielorodzinnego przy ul. Rybnickiej 55 na Księżu Małym. Ma powstać na działce nr 57/3, o powierzchni 2 105 mkw. Projekt przygotowuje pracownia SHI pracownia projektowa Eliza Suder-Tobiasz. Deweloper nie odpowiada na nasze pytania dotyczące szczegółów przedsięwzięcia.
UM Wrocławia

Osiedle obok prawie gotowe

Move-In kończy po sąsiedzku realizację projektu Rybnicka przy ul. Rybnickiej 61. W dwóch budynkach o czterech kondygnacjach nadziemnych znajdą się 53 mieszkania o metrażach 24-85 mkw. – od kawalerek po lokale czteropokojowe. Do tych zlokalizowanych na parterze przynależą ogrody, a na piętrach – balkony. Ceny za dostępne mieszkania (o powierzchniach 55,51 i 63,69 mkw.) wynoszą około 6 410 zł/mkw.
fot. Jakub Zazula
Materiały inwestora
Deweloper zaplanował na terenie ogrodzonego i monitorowanego osiedla ławki, oświetlenie, plac zabaw i nasadzenia zieleni. Ponadto przewidział garaż podziemny, komórki lokatorskie oraz stanowiska rowerowe.
Działkę nr 59/11, o pow. 3 218 mkw., miasto sprzedało w październiku 2016 roku. Cena wywoławcza wynosiła 1 mln 730 tys. zł netto. Zwycięzca zaoferował 2 mln 30 tys. zł.
Zdjęcia i wizualizacje dostępne w galerii.

Intensywna rozbudowa w rejonie Rybnickiej

W tej części miasta przybywa inwestycji mieszkaniowych. W ubiegłym tygodniu donosiliśmy, że przy zbiegu ul. Opolskiej i Rybnickiejbudynek wielorodzinny chce zbudować Imeka Development Sp. z o.o. Rozpoczęła już starania o uzyskanie niezbędnych pozwoleń.
REKLAMA
WPBM Mój Dom S.A. zrealizował już w 2017 roku inwestycję Rybnicka Park. W budynku podzielonym na pięć segmentów mieszczą się 53 mieszkania o metrażach od 38 do 114 mkw.
fot. investphoto.pl
Po sąsiedzku mieszkańcy wprowadzą się na osiedle Księże Nowe. Dom Development S.A. wyznaczył termin zakończenia budowy na ten kwartał. Jak informowaliśmy w październiku dwa lata temu, w czteropiętrowym budynku znajdzie się 130 mieszkań, o powierzchniach 37-99 mkw., i dwa lokale usługowe. Teren inwestycji zostanie połączony kładką z parkiem Wschodnim.
materiały inwestora
Do tego w lutym donosiliśmy, że wrocławska spółka Inspire Developments Sp. z o.o. rozpoczęła starania o uzyskanie pozwolenia na budowę budynków wielorodzinnych przy ul. Rybnickiej 24. Dostała je 30 kwietnia.
Inwestycja zajmie działkę nr 8/2, o powierzchni 1 766 mkw. Inspire Developments wylicytował ją w listopadzie 2017 roku na miejskim przetargu. Zaoferował 971 tys. 100 zł netto (cena wywoławcza wynosiła 830 tys. zł). Obiekty gospodarcze zostały rozebrane jeszcze przed licytacją.
Za to przy ul. Czechowickiej buduje Wrobud Sp. z o.o. Na osiedle Czechowicka 9a złożą się trzy budynki wielorodzinne z ponad 30 mieszkaniami. Część z nich będzie dwupoziomowa. O szczegółach pisaliśmy w sierpniu.
materiały inwestora
materiały inwestora

Co z Lidlem?

Na Księżu Małym miał także powstać Lidl. Budowa była blokowana z racji sąsiedztwa cmentarza. Sieć dostała jednak w ostatnim czasie zielone światło na ponowne staranie się o pozwolenie na realizację inwestycji. O szczegółach pisaliśmy w zeszłym miesiącu.
Investphoto.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA