DODAJ

Wrocław: Zbliża się budowa nowego osiedla wielorodzinnego na Księżu Małym

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Zbliża się budowa
Mariusz Bartodziej
2019-02-01 09:31:04
Inspire Developments kupiło miejski teren przy ulicy Rybnickiej w 2017 roku, za blisko milion złotych. Teraz stara się o wydanie zgody na realizację na nim mieszkań.

Wrocławska spółka Inspire Developments Sp. z o.o. złożyła 3 stycznia wniosek o pozwolenie na budowę przy zbiegu ul. Czechowickiej i Rybnickiej budynków wielorodzinnych. Staną na działce nr 8/2, o powierzchni 1766 mkw. Za projekt odpowiada architekt Dawid Wirth ze Studia Architektonicznego Ozone.

O sprzedaży miejskiej nieruchomości donosiliśmy w grudniu 2017 roku. Cena wywoławcza wynosiła 830 tys. zł netto. Inspire Developments zaoferowało najwięcej – 971 tys. 100 zł. Obiekty gospodarcze istniejące na działce zostały rozebrane jeszcze przed przetargiem.

UM Wrocławia


Prace w sąsiedztwie powoli dobiegają końca

W tym roku mają się zakończyć prace nad realizowaną niedaleko inwestycją Dom Development S.A. W budynku Księże Nowe, tuż przy parku Wschodnim, znajdzie się ponad 100 mieszkań oraz lokale usługowe. O szczegółach pisaliśmy w październiku dwa lata temu.

fot. investphoto.pl


materiały inwestora


Więcej mieszkańców także na Księżu Wielkim

Deweloperzy interesują się również Księżem Wielkim. Jak informowaliśmy w styczniu, Sagaris Sp. z o.o. Sp. k. buduje przy ul. Starodworskiej blisko 50 domów. Osiedle ma powstać też na sąsiedniej działce.

fot. Jakub Zazula