Wrocław: Zbliża się budowa nowego osiedla wielorodzinnego na Księżu Małymźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Zbliża się budowa nowego osiedla wielorodzinnego na Księżu Małym

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Inspire Developments kupiło miejski teren przy ulicy Rybnickiej w 2017 roku, za blisko milion złotych. Teraz stara się o wydanie zgody na realizację na nim mieszkań.
Wrocławska spółka Inspire Developments Sp. z o.o. złożyła 3 stycznia wniosek o pozwolenie na budowę przy zbiegu ul. Czechowickiej i Rybnickiej budynków wielorodzinnych. Staną na działce nr 8/2, o powierzchni 1766 mkw. Za projekt odpowiada architekt Dawid Wirth ze Studia Architektonicznego Ozone.
O sprzedaży miejskiej nieruchomości donosiliśmy w grudniu 2017 roku. Cena wywoławcza wynosiła 830 tys. zł netto. Inspire Developments zaoferowało najwięcej – 971 tys. 100 zł. Obiekty gospodarcze istniejące na działce zostały rozebrane jeszcze przed przetargiem.
UM Wrocławia

Prace w sąsiedztwie powoli dobiegają końca

W tym roku mają się zakończyć prace nad realizowaną niedaleko inwestycją Dom Development S.A. W budynku Księże Nowe, tuż przy parku Wschodnim, znajdzie się ponad 100 mieszkań oraz lokale usługowe. O szczegółach pisaliśmy w październiku dwa lata temu.
REKLAMA
fot. investphoto.pl
materiały inwestora

Więcej mieszkańców także na Księżu Wielkim

Deweloperzy interesują się również Księżem Wielkim. Jak informowaliśmy w styczniu, Sagaris Sp. z o.o. Sp. k. buduje przy ul. Starodworskiej blisko 50 domów. Osiedle ma powstać też na sąsiedniej działce.
fot. Jakub Zazula

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA