Na Gaju wciąż budują. Przegląd nowych inwestycji mieszkaniowych źródło: Materiały inwestora

Na Gaju wciąż budują. Przegląd nowych inwestycji mieszkaniowych

Wrocław, WIZUALIZACJE
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Gaj to jedno z najszybciej rozwijających się wrocławskich osiedli – na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat powstało tam mnóstwo nowych mieszkań. Aktualnie w budowie są cztery inwestycje deweloperskie.
Najbardziej zaawansowana jest budowa Quadrini przy ulicy Pirenejskiej. To zespół 16 mieszkań willowych, ulokowanych w czterech budynkach, które są już niemal gotowe.
Każdy z dostępnych lokali posiada niezależne wejście, a mieszkania na parterze również własne ogrody. Z podziemnego parkingu na poziom 0 wjedziemy windą – tłumaczą przedstawiciele inwestora, firmy Comodomo.>Zobacz więcej wizualizacji inwestycji Quadrini
Przy ulicy Kłodzkiej powstaje z kolei osiedle Rodzinny Gaj. To inwestycja firmy Wrobud. Docelowo stanie tam pięć budynków wielorodzinnych.
REKLAMA
W pierwszym etapie powstają dwa 4-piętrowe budynki, w których łącznie znajdzie się 109 mieszkań o powierzchni od niespełna 37 do prawie 67 metrów kwadratowych.
Lokale zaprojektowano w sposób maksymalnie wykorzystujący walory otoczenia, z dużym naciskiem skierowanym na funkcjonalność pod względem rozkładu i nasłonecznienia. Każde z mieszkań na piętrach ma własny balkon, a w strefie parterowej – tarasy i przydomowe ogródki wliczone w cenę nieruchomości – podkreśla deweloper.


>Zobacz więcej zdjęć osiedla Rodzinny Gaj
Przypomnijmy, że przy ulicy Kłodzkiej powstaje też zespół szkolno-przedszkolny. W jego skład wejdzie szkoła na 750 uczniów i przedszkole na 200 miejsc. Obiekt będzie gotowy w czerwcu 2017 roku, a budowa pochłonie 31 mln złotych. 
Na Gaju buduje też jeden z największych wrocławskich deweloperów – Vantage Development, który przy ulicy Żegiestowskiej postawi Nowy Gaj, czyli dwa siedmiokondygnacyjne budynki.

– Nowy Gaj, doskonale skomunikowany z centrum miasta oraz bogaty w rozbudowaną infrastrukturę, która zaspokaja wszystkie codzienne potrzeby mieszkańców, z pewnością szybko stanie się nowym centrum życia dla tych, którzy zdecydują się tutaj zamieszkać – mówi Edward Laufer, prezes zarządu Vantage Development SA. 

Powstanie tam – w dwóch etapach – prawie 300 mieszkań. Oddanie do użytku pierwszego etapu deweloper zaplanował na III kwartał 2017 roku.>Zobacz więcej wizualizacji inwestycji Nowy Gaj

Najnowsza inwestycja mieszkaniowa w obrębie tego osiedla powstaje przy ulicy Borowskiej 176. To kolejny projekt spółki Egeria Development. 

Na liczącej ponad 2500 metrów kwadratowych działce stanie pięciokondygnacyjny budynek wielorodzinny z garażem podziemnym, w którym znajdzie się 41 mieszkań o powierzchni od 27 do 66 metrów kwadratowych

– Dominują poszukiwane obecnie kawalerki i małe mieszkania dwupokojowe, choć są też mieszkania trzy- i czteropokojowe. W większości mieszkań zaprojektowano osobne kuchnie. Wszystkie, nawet te najmniejsze, są dobrze doświetlone i posiadają balkony – zapewnia deweloper.

Na parterze budynku zaplanowano pięć lokali usługowych.>Zobacz więcej wizualizacji inwestycji Borowska 176

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA