Sytuacja na rynku mieszkaniowym w Warszawie

Sytuacja na rynku mieszkaniowym w Warszawie

Warszawa
Maxymil_yan
Maxymil_yan
REKLAMA

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości niezmiennie, od wielu lat pozostaje najbardziej ożywiony w stosunku do rynków innych miast Polski. Mieszkania w Warszawie cieszą się szczególnym uznaniem zarówno pośród klientów zainteresowanych kupnem, jak i najmem lokum dla siebie.

 

Stołeczne nieruchomości, choć należą do najdroższych w kraju, to rzadko stoją puste. Ceny metra kwadratowego mieszkania w Warszawie pochodzącego z rynku wtórnego przekraczają już kwotę 7 000 zł. Coraz większą popularnością cieszą się lokale mieszkalne usytuowane w drogich dzielnicach stolicy, tj. Wola, Mokotów, Żoliborz, czy Ochota.


Wciąż trudno o lokale z programu MDM

Chociaż limity cenowe za jeden mkw. mieszkań kwalifikujących się do rządowego programu MDM wzrosły, to o lokal z dopłatą w Warszawie wciąż jest trudno. Można wprawdzie na takie mieszkanie natrafić nawet w dobrej lokalizacji, ale należy liczyć się z tym, że będzie ono posiadało określoną wadę. Najtańsze mieszkania niezmiennie oferuje warszawska Białołęka.


Rynek pierwotny

REKLAMA

Stołeczni deweloperzy budują mieszkania głównie wzdłuż linii metra. Istnieje także tendencja do powstawania nowych budynków deweloperskich w obrębie drugiej nitki tego środka transportu. Jednak mieszkań, jakimi głównie zainteresowani są klienci wciąż jest mało. Największym zainteresowaniem cieszą się bowiem mieszkania w Warszawie o powierzchni około 50 m2 i strukturze dwóch pokoi z kuchnią.


Rynek wtórny

Warszawki rynek nieruchomości przechodzi od pewnego czasu zwiększenie zainteresowania mieszkaniami usytuowanymi w starszych budynkach. Warunkiem jest jednak dobry stan techniczny tych obiektów i odpowiedni poziom ich utrzymania. Taka tendencja pojawiła się prawdopodobnie na skutek zmniejszającej się liczby mieszkań nowych, o szacunkowej wartości sprzedażowej do 300 tys. zł.


Nie szukaj sam!

Poszukiwanie mieszkania w stolicy na tzw. własną rękę nie jest sprawą prostą. Dlatego warto korzystać z możliwości, jakie daje nam internet. Jedną z takich właśnie możliwości jest serwis ogłoszeniowy - www.iHouse.pl, w którym znajduje się wiele różnorodnych ofert mieszkaniowych. We wskazanym serwisie bez większego trudu odnajdziesz lokal, jaki najbardziej Cię interesuje, zapoznasz się z najnowszymi wiadomościami dotyczącymi rynku mieszkaniowego oraz przeczytasz wiele przydatnych artykułów poradnikowych, związanych ze sprzedażą, kupnem i wynajmem mieszkań i domów.

Zespół iHouse

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA