Wrocław: Rafin Developer planuje budowę kolejnych mieszkań w ramach Wybrzeża Reymontaźródło: Materiały inwestora

Wrocław: Rafin Developer planuje budowę kolejnych mieszkań w ramach Wybrzeża Reymonta

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Wrocławski deweloper realizuje drugi etap inwestycji, a w planach ma kolejne trzy. Na Kleczkowie powstaną jeszcze setki mieszkań.
Magistrat wszczął 16 lutego postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia planowanego przez Rafin Developer Sp. z o.o. Obejmuje ono budowę czterech budynków mieszkalnych wielorodzinnych z garażem podziemnym, z usługami w parterze i infrastrukturą w ramach rozbudowy osiedla Wybrzeże Reymonta przy ul. W. Reymonta 10. Piotr Wiak, wiceprezes firmy, potwierdza, że chodzi o realizację drugiego, trzeciego, czwartego i piątego etapu.
O rozpoczęcie procedury przedstawiciel dewelopera wnioskował 16 stycznia, a 9 lutego uzupełniał dokumentację. Inwestor już w czerwcu i wrześniu ubiegłego roku złożył wnioski o pozwolenie na budowę budynków wielorodzinnych z garażami podziemnymi na działkach nr 21 oraz 22/2 o łącznej powierzchni prawie 2,2 ha.
Materiały inwestora

Setki mieszkań w planach

Aktualnie budowany etap drugi planowany jest do oddania na koniec 2018 roku. Zbiegnie się to z rozpoczęciem prac na budynku z etapu III – wyjaśnia Piotr Wiak, wiceprezes Rafin Developer Sp. z o.o.
W ramach niego powstanie 159 mieszkań. W pierwszym etapie deweloper wybudował ich 141, a w drugim realizuje 135, co już daje łącznie 435 lokali.
Materiały inwestora
Projekt inwestycji przygotowała w całości Maćków Pracownia Projektowa Sp. z o.o. Osiedle ma być spójnie architektonicznie, a budynki będą różnić się jedynie detalami.
Na etapie drugim podniesiono poziom elewacji, co rzadko zdarza się w realizacji dużych osiedli, w których to budynek frontowy jest – wizualnie – najatrakcyjniej zaprojektowany. W etapie drugim oprócz charakterystycznych płyt elewacyjnych (białe), elewacje wzbogacono o szklane wypełnienie balustrad oraz elementy płytek klinkierowych. Kolejne budynki będą realizowane według podobnej idei, co gwarantuje pełną spójność, charakter, porządek oraz poziom całego osiedla – zapowiada Piotr Wiak.
REKLAMA
fot. investphoto.pl

Na Kleczkowie przybędzie mieszkańców

W tej części miasta deweloperzy prowadzą jeszcze kilka inwestycji. Jedną z nich jest Zebra realizowana przez Echo Investment S.A., o której pisaliśmy w lipcu ubiegłego roku.
Przy ulicy Rychtalskiej, tuż przy rzece, powstają dwa ośmiopiętrowe budynki. Znajdzie się w nich 225 1-, 2-, i 3-pokojowych mieszkań o powierzchni od 24 do 69 mkw. Każde z nich będzie posiadało balkon, loggię lub taras. Parter zostanie przeznaczony pod lokale usługowe. Deweloper zaplanował przekazanie mieszkań na III kwartał 2019 roku.
materiały inwestora
Przy tej samej ulicy DOM.developer zaczął w czerwcu ubiegłego roku budować budynek wielorodzinny Rychtalska 20.
W obiekcie o 6/7 kondygnacjach nadziemnych znajdą się 94 mieszkania od 1- do 4-pokojowych, o metrażach od 30 do ponad 100 mkw. Część z nich będzie dwupoziomowa. W budynku będą się mieścić dodatkowo trzy lokale usługowe, 86 miejsc parkingowych w garażu podziemnym i 19 w terenie.
Deweloper planuje zakończyć budowę w IV kwartale 2019 roku.
materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz

nowa mieszkanie w Wybrzeże Reymonta

rzutnazwapowierzchniapiętropokoicena
Wybrzeże Reymonta - 2.L0.K3.082.L0.K3.0871.41 m2parter3-