Wiemy, jakiej marki hotel powstanie na Ostrowie Tumskimźródło: mat. inwestora

Wiemy, jakiej marki hotel powstanie na Ostrowie Tumskim

Wrocław
REKLAMA
Przy placu Katedralnym w 2019 roku powstanie pięciogwiazdkowy hotel sieci Orbis. Będzie to pierwszy obiekt marki MGallery by Sofitel w Polsce.
O budowie hotelu na Ostrowie Tumskim mówi się od wielu lat. W zeszłym roku donosiliśmy, że prace ruszyły, Wówczas znany był tylko inwestor.
7-kondygnacyjny budynek hotelowy będzie miał 11 950 metrów kwadratowych powierzchni. Goście będą mieli do dyspozycji 192 pokoje, restaurację o powierzchni 250 metrów kwadratowych, ogród i trójdzielną salę balową o powierzchni 500 metrów kwadratowych z foyer o powierzchni 200 metrów kwadratowych – wyliczała Magdalena Budnik z Tacit Investment.
Dla gości dostępne będą również cztery sale konferencyjne, sala fitness i podziemny garaż na 54 samochody.
mat. inwestora

Pierwszy w Polsce hotel tej marki

REKLAMA
Sieć Orbis potwierdziła, że przy Placu Katedralnym powstanie pierwszy w Polsce hotel marki MGallery by Sofitel. Na świecie działa ich 88 w 24 krajach.
Naszej sieci w Polsce brakowało tej marki i teraz jest właściwy czas, aby wprowadzić tak topowy hotel jak MGallery by Sofitel. To kolekcja luksusowych hoteli butikowych urządzonych w niepowtarzalnym klimacie, oferujących usługi dla najbardziej wymagających gości – mówi Gilles Clavie, dyrektor generalny i prezes zarządu Orbis SA.
Kolejny etap budowy sześciopiętrowego budynku budynku ruszy w lipcu i potrwa do 2019 roku. Inwestorem jest warszawska firma Tacit Investment, a za projekt wnętrz odpowiada pracownia Medusa Group.
Ważny dla nas jest także fakt, że na etapie tworzenia hotelu pracujemy z cenionymi specjalistami z Paryża, dzięki którym otrzymujemy unikalną wiedzę na temat światowych trendów, dbając jednocześnie o lokalny charakter naszego projektu – powiedziała Karolina Kaim, prezes Tacit Investment.
mat. inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA