Vis-a-vis Dworca Głównego stanie nowy hotel. Będzie należał do znanej sieci fot. Tomasz Matejuk

Vis-a-vis Dworca Głównego stanie nowy hotel. Będzie należał do znanej sieci

Wrocław, WIZUALIZACJE
REKLAMA
Przy ulicy Gwarnej ruszyła już budowa nowego hotelu, który będzie należał do sieci Best Western. To kolejna inwestycja hotelarska w stolicy Dolnego Śląska, która wystartowała w ostatnim czasie.
O planach budowy hotelu przy ulicy Gwarnej mówi się już od jakiegoś czasu. A jak donosiliśmy we wrześniu, niedawno zmienił się operator i projektant obiektu.
Budynek zaprojektowała krakowska pracownia SSC Architekci, a inwestorem jest należąca do grupy Gerda Brokers spółka Gwarna Wrocław. Operatorem hotelu będzie spółka Dobry Hotel Mieczkowski, a obiekt będzie należał do sieci Best Western. Jego oficjalna nazwa to Best Western Premier City Centre.
Wartość inwestycji to 24 mln złotych, a jak zapowiadają przedstawiciele inwestora, otwarcie zaplanowano na trzeci kwartał 2018 roku.
REKLAMA
fot. Tomasz Matejuk
Katarzyna Palewska z firmy Dobry Hotel tłumaczy portalowi InvestMap.pl, że spółka zdecydowała się na rozpoczęcie działalności we Wrocławiu ze względu na ogromny potencjał miasta jeśli chodzi o przyciąganie turystów, a także biznesu.

Postrzeganie tego pięknego miasta jako takiego, w którym cały czas coś się dzieje, jest bardzo dużą rekomendacją dla inwestycji w tej destynacji – podkreśla Katarzyna Palewska.

Zgodnie z danymi na koniec 2015 roku, we Wrocławiu działa 56 hoteli oferujących 9 195 miejsc noclegowych w 4 833 pokojach.

To po Warszawie i Krakowie trzeci pod względem atrakcyjności rynek hotelowy, w niektórych okresach przegrywa tylko z Trójmiastem, czyli Gdańskiem, Sopotem i Gdynią liczonymi wspólnie – dodaje Palewska.

W obiekcie znajdzie się 69 pokojów, a także sala konferencyjna i restauracja.Drugie życie Granda

Przypomnijmy, że na przebudowę czeka też pobliski, zabytkowy hotel Grand.


Po modernizacji, która ma się zakończyć pod koniec 2018 albo w 2019 roku, w czterogwiazdkowym hotelu znajdzie się 160 pokojów, sala konferencyjna, restauracja, kawiarnia i sky bar na ostatniej kondygnacji, z którego będzie można podziwiać Dworzec Główny. A pod obiektem powstanie parking na kilkadziesiąt samochodów.


Na elewację hotelu wrócą przedwojenne detale, kalenicowy dach i charakterystyczna wieżyczka. Projekt modernizacji przygotowała pracownia architekta Grzegorza Górki.
Wysyp inwestycji hotelarskich we Wrocławiu


W ostatnim czasie informowaliśmy o szeregu nowych hoteli, które budują się we Wrocławiu. 


Otwarcie hotelu planujemy w drugim kwartale 2017 roku. Byłoby super, gdyby udało się w maju. Pierwotnie planowaliśmy otworzyć hotel już na początku przyszłego roku, ale ze względu na różne procedury wewnętrzne mamy lekkie opóźnienie – mówi w rozmowie z portalem InvestMap.pl Maciej Knyrek, general manager hotelu.

W hotelu znajdzie się 91 pokojów, dwie sale konferencyjne, dwie sale typu boardroom, restauracja, bar, AC lounge, przeszklone patio i zimowy ogród, a także basen.Na początku przyszłego roku ruszy budowa hotelu przy placu Nankiera, który powstanie w zabytkowym budynku, gdzie kiedyś mieścił się Wydział Farmacji Uniwersytetu Medycznego.

Spółka HB Invest, którą tworzą wrocławscy biznesmeni Bogdan Baszak oraz Stanisław Han (właściciel spółek wchodzących w skład Grupy HASCO) – zrealizuje w tym obiekcie hotel o powierzchni użytkowej 3007 metrów kwadratowych.

Jak zapowiadają przedstawiciele inwestora, na pięciu kondygnacjach znajdzie się około 40 pokojów o wysokim standardzie, sale konferencyjne, restauracja oraz kawiarnia. W hotelu zaplanowano również małe SPA.

– Hotel będzie miał charakter kameralny. Dogodna lokalizacja w samym centrum miasta, przepiękny zabytkowy budynek tworzący niepowtarzalną atmosferę oraz najwyższy standard obsługi nadadzą inwestycji luksusowy charakter. Aspirujemy do tego, aby obiekt miał co najmniej 4 gwiazdki – mówi Magdalena Karcz, rzecznik prasowy Grupy HASCO.

Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na pierwszy kwartał 2017 roku, zaś zakończenie w 2018 roku.
– 7-kondygnacyjny budynek hotelowy będzie miał 11 950 metrów kwadratowych powierzchni. Goście będą mieli do dyspozycji 192 pokoje, restaurację o powierzchni 250 metrów kwadratowych, ogród i trójdzielną salę balową o powierzchni 500 metrów kwadratowych z foyer o powierzchni 200 metrów kwadratowych – wylicza Magdalena Budnik z Tacit Investment.

Goście będą mieli mogli także korzystać z czterech sal konferencyjnych (każda o powierzchni około 40 metrów kwadratowych) oraz sali fitness. 

Planowane zakończenie inwestycji to trzeci kwartał 2019 roku.


Z kolei przy ulicy Strzegomskiej, tuż obok Dolmedu, wrocławski deweloper Domex-Bud buduje nowy hotel wraz z centrum kongresowym.

Wszystkie pokoje i apartamenty będą przeznaczone do sprzedaży w systemie condo hotel. Właściciel takiego pokoju albo apartamentu podpisze długoterminową umowę na wynajem lokalu z operatorem hotelowym, który będzie zarządzał całym obiektem.

Zakończenie inwestycji planowane jest na trzeci kwartał kwartał 2018 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA