Budują nowy hotel vis-a-vis Dworca Głównego. Będą utrudnieniafot. Tomasz Matejuk

Budują nowy hotel vis-a-vis Dworca Głównego. Będą utrudnienia

Wrocław
REKLAMA
Przez najbliższych kilka miesięcy kierowcy i piesi będą musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu na ulicy Gwarnej. Powstaje tam bowiem nowy hotel, który będzie należał do sieci Best Western. 
Jak informuje Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta, od 7 lutego przy ulicy Gwarnej, w pobliżu skrzyżowania z ulicą Piłsudskiego, wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu związane z budową budynku hotelowo-usługowego.

Różnego rodzaju zajęcia jezdni i chodnika będą trwały do 30 czerwca. Między 7 lutego a 10 marca zajęty zostanie chodnik oraz fragment jezdni, na których wyznaczona zostanie strefa bezpieczeństwa na czas wbudowywania ścianek Larsena – zapowiadają urzędnicy.

Ze względu na zwężenie jezdni, na czas prowadzenia prac, częściowo zlikwidowane zostaną miejsca postojowe po zachodniej stronie ulicy.

Przypomnijmy, o planach budowy hotelu przy ulicy Gwarnej mówi się już od jakiegoś czasu. 

Budynek zaprojektowała krakowska pracownia SSC Architekci, a inwestorem jest należąca do grupy Gerda Brokers spółka Gwarna Wrocław. Operatorem hotelu będzie spółka Dobry Hotel Mieczkowski, a obiekt będzie należał do sieci Best Western. Jego oficjalna nazwa to Best Western Premier City Centre.
Wartość inwestycji to 24 mln złotych, a jak zapowiadają przedstawiciele inwestora, otwarcie zaplanowano na trzeci kwartał 2018 roku.
REKLAMA
fot. Tomasz Matejuk
Katarzyna Palewska z firmy Dobry Hotel tłumaczy portalowi InvestMap.pl, że spółka zdecydowała się na rozpoczęcie działalności we Wrocławiu ze względu na ogromny potencjał miasta jeśli chodzi o przyciąganie turystów, a także biznesu.

– Postrzeganie tego pięknego miasta jako takiego, w którym cały czas coś się dzieje, jest bardzo dużą rekomendacją dla inwestycji w tej destynacji – podkreśla Katarzyna Palewska.

Zgodnie z danymi na koniec 2015 roku, we Wrocławiu działa 56 hoteli oferujących 9 195 miejsc noclegowych w 4 833 pokojach.

– To po Warszawie i Krakowie trzeci pod względem atrakcyjności rynek hotelowy, w niektórych okresach przegrywa tylko z Trójmiastem, czyli Gdańskiem, Sopotem i Gdynią liczonymi wspólnie – dodaje Palewska.

W obiekcie znajdzie się 69 pokojów, a także sala konferencyjna i restauracja.Drugie życie Granda

Przypomnijmy, że na przebudowę czeka też pobliski, zabytkowy hotel Grand.


Po modernizacji, która ma się zakończyć pod koniec 2018 albo w 2019 roku, w czterogwiazdkowym hotelu znajdzie się 160 pokojów, sala konferencyjna, restauracja, kawiarnia i sky bar na ostatniej kondygnacji, z którego będzie można podziwiać Dworzec Główny. A pod obiektem powstanie parking na kilkadziesiąt samochodów.Na elewację hotelu wrócą przedwojenne detale, kalenicowy dach i charakterystyczna wieżyczka. Projekt modernizacji przygotowała pracownia architekta Grzegorza Górki.

>Przeczytaj o innych, nowych inwestycjach hotelarskich we Wrocławiu

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA