[Wrocław] Nowy hotel przy placu Wolności. To pierwszy obiekt tej sieci w naszej części Europy [FOTO]źródło: Jakub Zazula

[Wrocław] Nowy hotel przy placu Wolności. To pierwszy obiekt tej sieci w naszej części Europy [FOTO]

Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
W pierwszej połowie przyszłego roku w zabytkowej kamienicy przy placu Wolności zacznie działać hotel sieci AC by Marriott. – To pierwszy obiekt tej marki nie tylko w Polsce, ale i w tej części Europy – mówią przedstawiciele hotelu.
Budynek przy placu Wolności 10 powstał w drugiej połowie XIX wieku, a swoją siedzibę miał tam m.in. Reichsbank, czyli bank centralny Rzeszy. Teraz w gruntownie odnowionej kamienicy powstaje hotel AC by Marriott Wrocław. 
Otwarcie hotelu planujemy w drugim kwartale 2017 roku. Byłoby super, gdyby udało się w maju. Pierwotnie planowaliśmy otworzyć hotel już na początku przyszłego roku, ale ze względu na różne procedury wewnętrzne mamy lekkie opóźnienie – mówi w rozmowie z portalem InvestMap.pl Maciej Knyrek, general manager hotelu.
Zakończył się już remont elewacji, teraz prace budowlane prowadzone są głównie wewnątrz budynku.
Zaczynamy wykańczać pokoje, ścianki działowe już stoją, kładziemy płytki w łazienkach i przygotowujemy ściany pod tapety – wylicza Knyrek.
W hotelu znajdzie się 91 pokojów, dwie sale konferencyjne, dwie sale typu boardroom, restauracja, bar, AC lounge, przeszklone patio i zimowy ogród, a także basen.
Wylewka basenu jest już gotowa, a w salach konferencyjnych i pomieszczeniach socjalnych kładzione są tynki – tłumaczy Maciej Knyrek.


Pierwszy hotel sieci w tej części Europy

Hotel, jak zapowiadają przedstawiciele sieci, będzie miał cztery gwiazdki.
Tak naprawdę w wielu miejscach standard hotelu będzie pięciogwiazdkowy, ale jako że sieć AC Marriott kojarzy się z czterema gwiazdkami, to o tyle będziemy się ubiegać – wyjaśnia Knyrek.
Będzie to pierwszy hotel tej sieci nie tylko w Polsce, ale i w tej części Europy.
To sieć z Hiszpanii, którą Marriott kupił 8 lat temu. Hotele tej marki działają głównie w Hiszpanii, Portugalii, Włoszech czy Francji. Zaczynamy też ekspansję na rynki południowoamerykańskie i Wyspy Brytyjskie. Najbliżej Wrocławia są obiekty w Kopenhadze, niemieckiej Moguncji i Istambule – dodaje Maciej Knyrek.
Jakub Zazula

Nieopodal stanie kolejny hotel?

Niewykluczone, że w najbliższych latach przy placu Wolności powstanie także zupełnie nowy hotel, który może stanąć na działce między Operą Wrocławską a Narodowym Forum Muzyki.

Teren w 2011 roku za 5,4 mln złotych kupił od magistratu Holding Liwa, do którego należy m.in. hotel Monopol. Budowa nowego obiektu miała ruszyć w 2013 roku, ale tak się nie stało.

Na początku 2016 roku przedstawiciele holdingu zapowiedzieli jednak, że są już na zaawansowanym etapie jeśli chodzi o projekt nowego hotelu we Wrocławiu.

Ma tam powstać luksusowy, pięciogwiazdkowy, około 200-pokojowy hotel, a inwestycja powinna ruszyć po zakończeniu przebudowy dawnego budynku Prudential w Warszawie.

Wysyp inwestycji hotelarskich we Wrocławiu

Kilka dni temu donosiliśmy, że na początku przyszłego roku ruszy budowa hotelu przy placu Nankiera, który powstanie w zabytkowym budynku, gdzie kiedyś mieścił się Wydział Farmacji Uniwersytetu Medycznego.
TH Architekci Sp. z o.o.
Spółka HB Invest, którą tworzą wrocławscy biznesmeni Bogdan Baszak oraz Stanisław Han (właściciel spółek wchodzących w skład Grupy HASCO) – zrealizuje w tym obiekcie hotel o powierzchni użytkowej 3007 metrów kwadratowych.

Jak zapowiadają przedstawiciele inwestora, na pięciu kondygnacjach znajdzie się około 40 pokojów o wysokim standardzie, sale konferencyjne, restauracja oraz kawiarnia. W hotelu zaplanowano również małe SPA.

– Hotel będzie miał charakter kameralny. Dogodna lokalizacja w samym centrum miasta, przepiękny zabytkowy budynek tworzący niepowtarzalną atmosferę oraz najwyższy standard obsługi nadadzą inwestycji luksusowy charakter. Aspirujemy do tego, aby obiekt miał co najmniej 4 gwiazdki – mówi Magdalena Karcz, rzecznik prasowy Grupy HASCO.

Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na pierwszy kwartał 2017 roku, zaś zakończenie w 2018 roku.



– 7-kondygnacyjny budynek hotelowy będzie miał 11 950 metrów kwadratowych powierzchni. Goście będą mieli do dyspozycji 192 pokoje, restaurację o powierzchni 250 metrów kwadratowych, ogród i trójdzielną salę balową o powierzchni 500 metrów kwadratowych z foyer o powierzchni 200 metrów kwadratowych – wylicza Magdalena Budnik z Tacit Investment.

Goście będą mieli mogli także korzystać z czterech sal konferencyjnych (każda o powierzchni około 40 metrów kwadratowych) oraz sali fitness. 

Planowane zakończenie inwestycji to trzeci kwartał 2019 roku.


Z kolei przy ulicy Strzegomskiej, tuż obok Dolmedu, wrocławski deweloper Domex-Bud buduje nowy hotel wraz z centrum kongresowym.

Wszystkie pokoje i apartamenty będą przeznaczone do sprzedaży w systemie condo hotel. Właściciel takiego pokoju albo apartamentu podpisze długoterminową umowę na wynajem lokalu z operatorem hotelowym, który będzie zarządzał całym obiektem.

Zakończenie inwestycji planowane jest na trzeci kwartał kwartał 2018 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Dobre perspektywy dla najemców biur we Wrocławiu
Według raportu "Office Occupier: Rynek biurowy we Wrocławiu" firmy doradczej Cresa, wolumen transakc...
7R inwestuje w Bolesławcu. Wybuduje centrum dystrybucyjne 7R Park Bolesławiec [WIZUALIZACJA]
Kolejna duża inwestycja magazynowa na Dolnym Śląsku. Tym razem w zachodniej części tego regionu. W B...
W Warszawie otwarto największe centrum rozwoju technologii chmury Google w Europie
Google otwarło we wtorek, 26 października w Warszawie nowe biuro, które ma być największym...
We Wrocławiu trwa budowa Alei Wielkiej Wyspy i mostu Wschodniego [FILM + ZDJĘCIA]
We Wrocławiu trwa budowa jednej z najważniejszych inwestycji drogowych w historii stolicy Dolnego Śl...
Wrocław dostanie ponad 107 mln zł dofinansowania na przebudowę ul. Pomorskiej i rewitalizację Wzgórza Partyzantów
Gmina Wrocław w ramach pierwszej edycji rządowego Programu Inwestycji Strategicznych – Polski Ład dl...
Już niebawem pojedziemy pełną szerokością trasy S3 na odcinku Lubin Północ - Polkowice Południe
Do końca bieżącego tygodnia udostępnimy kierowcom kolejnych 6 km drogi ekspresowej S3 od węzła Lubin...
Trwa przebudowa stacji kolejowej Kraków Płaszów [ZDJĘCIA]
Podróżni wygodniej wsiadają do pociągów z nowych peronów na stacji Kraków Płaszów. Do kierowania ruc...
Nowy przystanek Boguszów-Gorce Dzikowiec w woj. dolnośląskim zwiększy dostęp do kolei
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na budowę przystanku na trasie Boguszów-Gorce Wschód...
Niemiecki koncern Bayer zatrudni 400 specjalistów IT w Warszawie
Do 2022 roku niemiecki Bayer chce  zatrudnić 400 specjalistów w swoim warszawskim Digital Hubie...
Wrocław: Trwa rewitalizacja zabytkowego budynku farmacji na Starym Mieście. Powstanie w nim biurowiec [FILM + ZDJĘCIA]
Spółka Luni Sp. z o.o. rozpoczęła w sierpniu 2020 roku przebudowę budynku (wpisanego do gminnej ewid...