[Wrocław] Nowy hotel przy placu Wolności. To pierwszy obiekt tej sieci w naszej części Europy [FOTO]źródło: Jakub Zazula

[Wrocław] Nowy hotel przy placu Wolności. To pierwszy obiekt tej sieci w naszej części Europy [FOTO]

Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
W pierwszej połowie przyszłego roku w zabytkowej kamienicy przy placu Wolności zacznie działać hotel sieci AC by Marriott. – To pierwszy obiekt tej marki nie tylko w Polsce, ale i w tej części Europy – mówią przedstawiciele hotelu.
Budynek przy placu Wolności 10 powstał w drugiej połowie XIX wieku, a swoją siedzibę miał tam m.in. Reichsbank, czyli bank centralny Rzeszy. Teraz w gruntownie odnowionej kamienicy powstaje hotel AC by Marriott Wrocław. 
Otwarcie hotelu planujemy w drugim kwartale 2017 roku. Byłoby super, gdyby udało się w maju. Pierwotnie planowaliśmy otworzyć hotel już na początku przyszłego roku, ale ze względu na różne procedury wewnętrzne mamy lekkie opóźnienie – mówi w rozmowie z portalem InvestMap.pl Maciej Knyrek, general manager hotelu.
Zakończył się już remont elewacji, teraz prace budowlane prowadzone są głównie wewnątrz budynku.
Zaczynamy wykańczać pokoje, ścianki działowe już stoją, kładziemy płytki w łazienkach i przygotowujemy ściany pod tapety – wylicza Knyrek.
W hotelu znajdzie się 91 pokojów, dwie sale konferencyjne, dwie sale typu boardroom, restauracja, bar, AC lounge, przeszklone patio i zimowy ogród, a także basen.
Wylewka basenu jest już gotowa, a w salach konferencyjnych i pomieszczeniach socjalnych kładzione są tynki – tłumaczy Maciej Knyrek.


Pierwszy hotel sieci w tej części Europy

Hotel, jak zapowiadają przedstawiciele sieci, będzie miał cztery gwiazdki.
Tak naprawdę w wielu miejscach standard hotelu będzie pięciogwiazdkowy, ale jako że sieć AC Marriott kojarzy się z czterema gwiazdkami, to o tyle będziemy się ubiegać – wyjaśnia Knyrek.
Będzie to pierwszy hotel tej sieci nie tylko w Polsce, ale i w tej części Europy.
To sieć z Hiszpanii, którą Marriott kupił 8 lat temu. Hotele tej marki działają głównie w Hiszpanii, Portugalii, Włoszech czy Francji. Zaczynamy też ekspansję na rynki południowoamerykańskie i Wyspy Brytyjskie. Najbliżej Wrocławia są obiekty w Kopenhadze, niemieckiej Moguncji i Istambule – dodaje Maciej Knyrek.
Jakub Zazula

Nieopodal stanie kolejny hotel?

Niewykluczone, że w najbliższych latach przy placu Wolności powstanie także zupełnie nowy hotel, który może stanąć na działce między Operą Wrocławską a Narodowym Forum Muzyki.

Teren w 2011 roku za 5,4 mln złotych kupił od magistratu Holding Liwa, do którego należy m.in. hotel Monopol. Budowa nowego obiektu miała ruszyć w 2013 roku, ale tak się nie stało.

Na początku 2016 roku przedstawiciele holdingu zapowiedzieli jednak, że są już na zaawansowanym etapie jeśli chodzi o projekt nowego hotelu we Wrocławiu.

Ma tam powstać luksusowy, pięciogwiazdkowy, około 200-pokojowy hotel, a inwestycja powinna ruszyć po zakończeniu przebudowy dawnego budynku Prudential w Warszawie.

Wysyp inwestycji hotelarskich we Wrocławiu

Kilka dni temu donosiliśmy, że na początku przyszłego roku ruszy budowa hotelu przy placu Nankiera, który powstanie w zabytkowym budynku, gdzie kiedyś mieścił się Wydział Farmacji Uniwersytetu Medycznego.
TH Architekci Sp. z o.o.
Spółka HB Invest, którą tworzą wrocławscy biznesmeni Bogdan Baszak oraz Stanisław Han (właściciel spółek wchodzących w skład Grupy HASCO) – zrealizuje w tym obiekcie hotel o powierzchni użytkowej 3007 metrów kwadratowych.

Jak zapowiadają przedstawiciele inwestora, na pięciu kondygnacjach znajdzie się około 40 pokojów o wysokim standardzie, sale konferencyjne, restauracja oraz kawiarnia. W hotelu zaplanowano również małe SPA.

– Hotel będzie miał charakter kameralny. Dogodna lokalizacja w samym centrum miasta, przepiękny zabytkowy budynek tworzący niepowtarzalną atmosferę oraz najwyższy standard obsługi nadadzą inwestycji luksusowy charakter. Aspirujemy do tego, aby obiekt miał co najmniej 4 gwiazdki – mówi Magdalena Karcz, rzecznik prasowy Grupy HASCO.

Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na pierwszy kwartał 2017 roku, zaś zakończenie w 2018 roku.– 7-kondygnacyjny budynek hotelowy będzie miał 11 950 metrów kwadratowych powierzchni. Goście będą mieli do dyspozycji 192 pokoje, restaurację o powierzchni 250 metrów kwadratowych, ogród i trójdzielną salę balową o powierzchni 500 metrów kwadratowych z foyer o powierzchni 200 metrów kwadratowych – wylicza Magdalena Budnik z Tacit Investment.

Goście będą mieli mogli także korzystać z czterech sal konferencyjnych (każda o powierzchni około 40 metrów kwadratowych) oraz sali fitness. 

Planowane zakończenie inwestycji to trzeci kwartał 2019 roku.


Z kolei przy ulicy Strzegomskiej, tuż obok Dolmedu, wrocławski deweloper Domex-Bud buduje nowy hotel wraz z centrum kongresowym.

Wszystkie pokoje i apartamenty będą przeznaczone do sprzedaży w systemie condo hotel. Właściciel takiego pokoju albo apartamentu podpisze długoterminową umowę na wynajem lokalu z operatorem hotelowym, który będzie zarządzał całym obiektem.

Zakończenie inwestycji planowane jest na trzeci kwartał kwartał 2018 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Wrocławska Fontanna Multimedialna została zamknięta. Przejdzie remont
Wrocławska Fontanna Multimedialna w poniedziałek 18 października zostanie zamknięta. W przerwie zimo...
W Karpaczu powstaje luksusowy, pięciogwiazdkowy MGallery Hotel Collection [WIZUALIZACJE]
W Karpaczu, na Dolnym Śląsku powstaje luksusowy, 5-gwiazdkowy MGallery Hotel Collection. Inwestorem...
Warszawa: Sitel Group wynajmuje biura w Marynarska Business Park
Sitel Group, firma specjalizująca się w dziedzinie obsługi klienta, przeniesie swoją warszawską sied...
Nowy najemca w 7R Park Kraków
Elzap, polski producent mebli biurowych, z nowym magazynem na terenie Krakowa. W wynajmie powierzchn...
Ponad 200-metrowy wieżowiec Warsaw UNIT gotowy [FILM + ZDJĘCIA]
Warsaw UNIT oferuje 57 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej na 45 piętrach. Wynajęcie przestrz...
WBO 2021. Poznaliśmy 20 zwycięskich projektów
Poznaliśmy wyniki głosowania w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2021. W ramach wydzielony...
Koleją z Tarnowskich Gór i Zawiercia bezpośrednio na lotnisko. Trwają prace na linii 182
Od początku roku trwają prace budowlane związane z rewitalizacją linii kolejowej nr 182 Tarnowskie G...
Trwa głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Sosnowca
W Sosnowcu do 18 października trwa głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy wybierają...
Za ponad 6 mln zł TBS wybuduje 24 mieszkania na wynajem w Ząbkowicach Śląskich
Na osiedlu Letnim przy ul. Jasnej w Ząbkowicach Śląskich powstanie dwuklatkowy budynek mieszkalny d...
W Warszawie trwa budowa biurowca Central Point [FILM + ZDJĘCIA]
Coraz bliżej zakończenia biurowca Central Point w Warszawie. Wieżowiec osiągnął już swoją docelową w...