Nowy hotel przy placu Wolności. To pierwszy obiekt tej sieci w naszej części Europy źródło: Jakub Zazula

Nowy hotel przy placu Wolności. To pierwszy obiekt tej sieci w naszej części Europy

Wrocław, FOTO
REKLAMA
W pierwszej połowie przyszłego roku w zabytkowej kamienicy przy placu Wolności zacznie działać hotel sieci AC by Marriott. – To pierwszy obiekt tej marki nie tylko w Polsce, ale i w tej części Europy – mówią przedstawiciele hotelu.
Budynek przy placu Wolności 10 powstał w drugiej połowie XIX wieku, a swoją siedzibę miał tam m.in. Reichsbank, czyli bank centralny Rzeszy. Teraz w gruntownie odnowionej kamienicy powstaje hotel AC by Marriott Wrocław. 
Otwarcie hotelu planujemy w drugim kwartale 2017 roku. Byłoby super, gdyby udało się w maju. Pierwotnie planowaliśmy otworzyć hotel już na początku przyszłego roku, ale ze względu na różne procedury wewnętrzne mamy lekkie opóźnienie – mówi w rozmowie z portalem InvestMap.pl Maciej Knyrek, general manager hotelu.
Zakończył się już remont elewacji, teraz prace budowlane prowadzone są głównie wewnątrz budynku.
Zaczynamy wykańczać pokoje, ścianki działowe już stoją, kładziemy płytki w łazienkach i przygotowujemy ściany pod tapety – wylicza Knyrek.
W hotelu znajdzie się 91 pokojów, dwie sale konferencyjne, dwie sale typu boardroom, restauracja, bar, AC lounge, przeszklone patio i zimowy ogród, a także basen.
Wylewka basenu jest już gotowa, a w salach konferencyjnych i pomieszczeniach socjalnych kładzione są tynki – tłumaczy Maciej Knyrek.


Pierwszy hotel sieci w tej części Europy

Hotel, jak zapowiadają przedstawiciele sieci, będzie miał cztery gwiazdki.
REKLAMA
Tak naprawdę w wielu miejscach standard hotelu będzie pięciogwiazdkowy, ale jako że sieć AC Marriott kojarzy się z czterema gwiazdkami, to o tyle będziemy się ubiegać – wyjaśnia Knyrek.
Będzie to pierwszy hotel tej sieci nie tylko w Polsce, ale i w tej części Europy.
To sieć z Hiszpanii, którą Marriott kupił 8 lat temu. Hotele tej marki działają głównie w Hiszpanii, Portugalii, Włoszech czy Francji. Zaczynamy też ekspansję na rynki południowoamerykańskie i Wyspy Brytyjskie. Najbliżej Wrocławia są obiekty w Kopenhadze, niemieckiej Moguncji i Istambule – dodaje Maciej Knyrek.
Jakub Zazula

Nieopodal stanie kolejny hotel?

Niewykluczone, że w najbliższych latach przy placu Wolności powstanie także zupełnie nowy hotel, który może stanąć na działce między Operą Wrocławską a Narodowym Forum Muzyki.

Teren w 2011 roku za 5,4 mln złotych kupił od magistratu Holding Liwa, do którego należy m.in. hotel Monopol. Budowa nowego obiektu miała ruszyć w 2013 roku, ale tak się nie stało.

Na początku 2016 roku przedstawiciele holdingu zapowiedzieli jednak, że są już na zaawansowanym etapie jeśli chodzi o projekt nowego hotelu we Wrocławiu.

Ma tam powstać luksusowy, pięciogwiazdkowy, około 200-pokojowy hotel, a inwestycja powinna ruszyć po zakończeniu przebudowy dawnego budynku Prudential w Warszawie.

Wysyp inwestycji hotelarskich we Wrocławiu

Kilka dni temu donosiliśmy, że na początku przyszłego roku ruszy budowa hotelu przy placu Nankiera, który powstanie w zabytkowym budynku, gdzie kiedyś mieścił się Wydział Farmacji Uniwersytetu Medycznego.
TH Architekci Sp. z o.o.
Spółka HB Invest, którą tworzą wrocławscy biznesmeni Bogdan Baszak oraz Stanisław Han (właściciel spółek wchodzących w skład Grupy HASCO) – zrealizuje w tym obiekcie hotel o powierzchni użytkowej 3007 metrów kwadratowych.

Jak zapowiadają przedstawiciele inwestora, na pięciu kondygnacjach znajdzie się około 40 pokojów o wysokim standardzie, sale konferencyjne, restauracja oraz kawiarnia. W hotelu zaplanowano również małe SPA.

– Hotel będzie miał charakter kameralny. Dogodna lokalizacja w samym centrum miasta, przepiękny zabytkowy budynek tworzący niepowtarzalną atmosferę oraz najwyższy standard obsługi nadadzą inwestycji luksusowy charakter. Aspirujemy do tego, aby obiekt miał co najmniej 4 gwiazdki – mówi Magdalena Karcz, rzecznik prasowy Grupy HASCO.

Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na pierwszy kwartał 2017 roku, zaś zakończenie w 2018 roku.– 7-kondygnacyjny budynek hotelowy będzie miał 11 950 metrów kwadratowych powierzchni. Goście będą mieli do dyspozycji 192 pokoje, restaurację o powierzchni 250 metrów kwadratowych, ogród i trójdzielną salę balową o powierzchni 500 metrów kwadratowych z foyer o powierzchni 200 metrów kwadratowych – wylicza Magdalena Budnik z Tacit Investment.

Goście będą mieli mogli także korzystać z czterech sal konferencyjnych (każda o powierzchni około 40 metrów kwadratowych) oraz sali fitness. 

Planowane zakończenie inwestycji to trzeci kwartał 2019 roku.


Z kolei przy ulicy Strzegomskiej, tuż obok Dolmedu, wrocławski deweloper Domex-Bud buduje nowy hotel wraz z centrum kongresowym.

Wszystkie pokoje i apartamenty będą przeznaczone do sprzedaży w systemie condo hotel. Właściciel takiego pokoju albo apartamentu podpisze długoterminową umowę na wynajem lokalu z operatorem hotelowym, który będzie zarządzał całym obiektem.

Zakończenie inwestycji planowane jest na trzeci kwartał kwartał 2018 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA