W Katowicach otwarto Hotel Diament Plaza źródło: Materiały prasowe

W Katowicach otwarto Hotel Diament Plaza

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
Hotel Diament Plaza
adresKatowice, Dworcowa 11
projektantKonior Studio
REKLAMA
Katowice wzbogaciły się o nowy hotel. 15 grudnia przy ul. Dworcowej 11 otwarto Hotel Diament Plaza. W obiekcie znajduje się 135 nowoczesnych pokoi (270 miejsc noclegowych), 2 sale konferencyjne typu VIP oraz strefa restauracyjno - kawiarniana: Kato Koncept Kulinarny. Jest  to najnowszy projekt sieci hotelowej Diament, posiadającej obecnie 12 hoteli z 925 pokojami, w większości na Górnym Śląsku.
Hotel Diament Plaza Katowice powstał w wyniku przebudowy i rozbudowy dawnego obiektu, do którego dobudowano 90 pokoi w standardzie premium. Za projekt architektoniczny odpowiadało biuro Konior Studio
W hotelu znajdują się wyposażone w nowoczesny sprzęt sale konferencyjne, centrum fitness z siłownią oraz garaż podziemny. Obiekt cechuje nowoczesny charakter oraz zachowany aspekt historyczny. Pokoje w nowej, rozbudowanej części wyróżniają się przestrzenią oraz stylowym i eleganckim wystrojem. W części historycznej każdy pokój jest unikatowy, dostosowany nie tylko pod względem designerskim, ale również budowlanym do atmosfery zabytkowego segmentu hotelu.
Hotel posiada 5 spektakularnych apartamentów o powierzchni ponad 50 mkw. każdy. Crème de la crème stanowi unikatowy penthause o powierzchni 90 mkw. z dodatkowym ponad 30-metrowym wyposażonym tarasem i widokiem na panoramę Katowic.
Nowoczesność hotelu podkreślają również zastosowane rozwiązania technologiczne, takie jak: panele dotykowe z funkcją sterowania, interaktywne TV, oświetlenie LED RGB, ładowarka indukcyjna dla smartfonów, zapamiętywanie konfiguracji oświetlenia w pokoju i wiele innych.
Kaktusy Kato Koncept Kulinarny to restauracja, bar oraz kawiarnia, nawiązujące do gastronomicznej historii budynku - kultowych "KAKTUSÓW" - miejsca katowickich spotkań z lat 70-tych XX w o tej samej nazwie. Jego koncepcja oparta jest na nowoczesnej kuchni nawiązującej do najlepszych tradycji kulinarnych. Niepowtarzalny klimat stanowi nietuzinkowe wnętrze z przeszklonym dachem oraz wyjściem na deptak przy Placu Dworcowym, który staje się nową wizytówką miasta.
Obiekt znajduje się w pobliżu Dworca PKP oraz wielu atrakcji turystycznych takich, jak deptak Mariacka, Spodek, Międzynarodowe Centrum Kongresowe, nowa siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz Muzeum Śląskie. Bliskość Drogowej Trasy Średnicowej oraz autostrady A4 ułatwiają dojazd.

Komentarze (1)

Napisz komentarz
DR(gość)
otwarto wizualizację?
REKLAMA