Przy lotnisku we Wrocławiu otwarto nowy hotel źródło: Orzech

Przy lotnisku we Wrocławiu otwarto nowy hotel

ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA
We Wrocławiu, u zbiegu ulic Granicznej i Rdestowej, niespełna 900 metrów od wrocławskiego Portu Lotniczego, otwarto w środę 30 czerwca nowy, siedmiopiętrowy hotel.

Arche Hotel Wrocław to hotel o standardzie 3 gwiazdek. W I etapie realizacji inwestycji w obiekcie znajduje się 117 klimatyzowanych pokoi jedno i dwuosobowych o powierzchni od 14 do 40 mkw., w tym 5 pokoi typu studio, oraz apartament prezydencki o pow. 57 mkw. na 7. piętrze hotelu.


W hotelu do dyspozycji gości będzie także sala fitness oraz sauna. Na parterze zaplanowano przestronne lobby z biblioteką i barem oraz restaurację o pow. ponad 100 mkw. Na pierwszym piętrze znajdować się będą sale eventowe o łącznej powierzchni ponad 250 mkw., wyposażone w niezbędną infrastrukturę AV oraz przestronne foyer.Otwarcie hotelu miało nastąpić w maju. Jednak ze względu na panujące obostrzenia związane z pandemią COVID-19 termin ten uległ przesunięciu.

Planowany jest także II etap inwestycji z 230 pokojami i apartamentami oraz centrum konferencyjnym o powierzchni 1000 mkw.


Za projekt odpowiada Andrzej Konieczny z Architektonicznej Pracowni Projektowej Akcent. Właścicielem i operatorem hotelu jest Grupa Arche.

Ta firma planuje także realizację drugiego obiektu hotelowego we Wrocławiu. Ma powstać po przebudowie i rewitalizacji dawnego, zabytkowego szpitala dziecięcego przy alei Kasprowicza.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA