[Wrocław] Donald Tusk we Wrocławiu: służba zdrowia jest gotowa na Euro 2012

[Wrocław] Donald Tusk we Wrocławiu: służba zdrowia jest gotowa na Euro 2012

tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

Premier Donald Tusk przez dwa dni przebywał w stolicy Dolnego Śląska. W piątek zwiedził nowy terminal lotniska i spotkał się z Rafałem Dutkiewiczem, w a w sobotę wizytował Akademicki Szpital Kliniczny. Towarzyszył mu minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Szef rządu podkreślał, że Wrocław jest dobrze przygotowany na Euro 2012.

W piątek premier zwiedził nowy terminal na lotnisku we Wrocławiu. Wcześniej, w towarzystwie wolontariuszy, oglądał Rynek, gdzie w czasie Euro 2012 pojawi się strefa kibica. Szef rządu spotkał się także z prezydentem miasta Rafałem Dutkiewiczem i odwiedził Hotel Monopol, gdzie w trakcie turnieju zamieszka reprezentacja Czech.

W sobotę, w ramach przeglądu infrastruktury przed Euro 2012, Tusk odwiedził Akademicki Szpital Kliniczny przy ul. Borowskiej. Towarzyszył mu minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Premier zaznaczył, że odwiedzany szpital i inne placówki medyczne w kraju są dobrze przygotowane na mistrzostwa.

- Mam tylko nadzieję, że nie będziemy musieli korzystać z tego wysokiego poziomu przygotowania do zdarzeń nadzwyczajnych - dodał Donald Tusk.

Akademicki Szpital Kliniczny na czas mistrzostw Europy w piłce nożnej stanie się jednym z 26 szpitali referencyjnych w miastach gospodarzach, dysponujących oddziałami ratunkowymi, chorób wewnętrznych oraz chirurgicznymi. ASK będzie przyjmował kibiców ze strefy kibica w Rynku.

O gotowości służby zdrowia na Euro 2012 zapewniał też minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, podkreślając przygotowanie ratownictwa medycznego, ratunkowego pogotowia lotniczego i spójnego systemu przepływu informacji i zarządzania sytuacją kryzysową.

Tusk dobrze ocenił przygotowania Wrocławia do Euro 2012.

- Nic negatywnego nie zwróciło mojej uwagi. Nie ma właściwie żadnych inwestycji, które nie zostaną dokończone na czas, może poza dworcem, ale on i tak będzie gotowy na obsługę kibiców - podkreślał szef rządu.

Autor: tm
Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA