Budowa hotelu tuż przy lotnisku ruszy jeszcze w tym roku. Prezes portu: to kluczowa inwestycjaźródło: Port Lotniczy Wrocław

Budowa hotelu tuż przy lotnisku ruszy jeszcze w tym roku. Prezes portu: to kluczowa inwestycja

REKLAMA
– W planach na 2018 rok jest rozpoczęcie budowy hotelu w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska – zapowiada prezes Portu Lotniczego Wrocław. Ma to być jedna z kluczowych inwestycji, podnoszących jakość obsługi pasażerów.
O planach budowy hotelu tuż przy wrocławskim lotnisku mówi się od dawna, w zasadzie od momentu oddania do użytku nowego terminala. Do tej pory nie znaliśmy jednak żadnych szczegółów planowego przedsięwzięcia. Teraz udało nam się zdobyć kilka informacji na temat tej inwestycji.
Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, tłumaczy nam, że rozpoczęcie budowy hotelu w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska jest w planach na 2018 rok.
– Aktualnie rozstrzyga się konkurs na operatora hotelu – pod uwagę brane są dwie prestiżowe sieci hotelarskie o zasięgu globalnym, specjalizujące się w tego typu obiektach. W kolejnym kroku ustalany będzie projekt budynku. Docelowo hotel ma mieć 3 gwiazdki, oferować zaplecze konferencyjne i kongresowe – wylicza Dariusz Kuś.
Przedstawiciele portu lotniczego przewidują, że nowy parking, powstający przed terminalem zostanie połączony z hotelem zadaszonym przejściem, umożliwiającym komfortowe poruszanie się pomiędzy obiektem i placem parkingowym.

– Budowa hotelu to jedna z kluczowych inwestycji podnoszących jakość obsługi pasażerów wrocławskiego lotniska. Jest ściśle skorelowana z rosnącym ruchem lotniczym we Wrocławiu, pojawieniem się nowych sieciowych przewoźników (SWISS, Air France) i rozbudową siatki linii już obecnych we Wrocławiu. Hotel umożliwi pasażerom jeszcze dogodniejsze planowanie business day z wylotem z Wrocławia i dostania się do największych portów przesiadkowych w Europie w godzinach porannego szczytu – zaznacza Dariusz Kuś.
REKLAMA
Prezes portu jest przekonany, że obiekt będzie też sporym udogodnieniem dla pasażerów z dalszych rejonów Polski (np. Wielkopolska, województwo mazowieckie), a nawet z zagranicy, których to podróżnych na wrocławskim lotnisku jest coraz więcej.
Dodajmy, że w 2015 roku, na wniosek Portu Lotniczego Wrocław, rada miejska przyjęła zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie lotniska, dopuszczającą tam budowę hotelu.


Inne nowości na 2018 rok

2017 rok okazał się dla wrocławskiego lotniska rekordowy. Z jego usług skorzystało ponad 2 mln 855 tys. pasażerów – o 18 proc. więcej niż w całym 2016 roku. Jak zapewniają przedstawiciele portu lotniczego, równie obiecująco zapowiada się 2018 rok. 
Od  nowego sezonu (koniec marca) z Wrocławia z liniami Wizz Air polecimy do Porto, Kutaisi, Bazylei Miluza, Göteborga i Bari. To efekt rozbudowy bazy operacyjnej węgierskiego przewoźnika na lotnisku we Wrocławiu i pozostawienia w niej drugiego samolotu. Przybędzie również operacji lotniczych na trasach do Londynu Luton, Eindhoven, Lwowa i Reykjaviku. Wizz Air planuje wzrost we Wrocławiu o około 50 proc. Wiosną siatkę uzupełnią także loty do Aten (Ryanair).

W planach są też nowe inwestycje podnoszące komfort podróżnych. Po uruchomieniu we współpracy z przewoźnikiem POLBUS PKS szybkiego połączenia WRO Airport Express (pomiędzy terminalem a autobusowym Dworcem Wrocław przy ul. Suchej) oraz możliwością bezpłatnego postoju na parkingu VIP dla użytkowników Miejskiej Wypożyczalni Samochodów Elektrycznych Vozilla, wrocławskie lotnisko zapowiada kolejne udogodnienia. Przy terminalu pojawią się nowe miejsca parkingowe. Planowana jest również rozbudowa płyt do odladzania samolotów.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA