Nowa kładka oraz drugi hotel w Kraków Airport

Nowa kładka oraz drugi hotel w Kraków Airport

Kraków
REKLAMA
Dużego ułatwienia doczekali się klienci hotelu Hilton, którzy również korzystają z lotniska, wybudowana została zadaszona kładka, dzięki której goście mogą dojść na parking, stację kolejową czy do terminalu. Inwestor przygotowuje się również do budowy drugiego hotelu w pobliżu portu lotniczego Kraków Airport. Na razie jednak zarządcy nie zdradzają szczegółów inwestycji.

W lipcu został oddany 13-metrowy zadaszony łącznik w postaci kładki. Jest on dużym ułatwieniem dla gości hotelu, dzięki kładce poprawiła się komunikacja pomiędzy czterema ważnymi ośrodkami na krakowskim lotnisku. Kładka zintegrowała ze sobą hotel z parkingiem, terminal oraz stację kolejową. Konstrukcja jest zawieszona nad ziemią pięć metrów i waży 33 tony.
To z pozoru nieduża inwestycja, która ułatwi pasażerom korzystającym z hotelu na lotnisku dotarcie do terminalu nadziemnym przejściem. Od dzisiaj pasażerowie, klienci hotelu, korzystając z wygodnej zadaszonej kładki, mogą przejść na: przystanek pociągu, do garażu wielopoziomowego czy do terminalu mówił podczas otwarcia Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.
REKLAMA
Drugi hotel

Nowa kładka to nie koniec inwestycji hotelu Hilton, w pobliżu lotniska wybudowany zostanie drugi obiekt hotelowy, i będzie on uzupełnieniem oferty Hiltona. Zarządzający spółką nie zdradzają zbyt wielu szczegółów odnośnie planowanej inwestycji. Wiadomo jedynie, że jest ona na etapie planowania, że będzie to hotel, który zaoferuje standard 2-3 gwiazdek klasy biznes, czyli nastawiony na grupy oraz turystów indywidualnych. Będzie to więc alternatywa niskobudżetowa dla pierwszego hotelu.
W lipcu 2017 roku Kraków Airport obsłużył 553 175 pasażerów i odnotowano 4193 operacje lotnicze, co daje wzrost wyniku z poprzedniego roku o 13%. Do 31 lipca 2017 roku Kraków Airport obsłużył 3 262 633 pasażerów, co daje wzrost o 17% w stosunku do poprzedniego roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA