Dolny Śląsk: Rusza budowa kompleksu Karkonosze Springs Hotels&Resorts źródło: Q2 Studio

Dolny Śląsk: Rusza budowa kompleksu Karkonosze Springs Hotels&Resorts

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA
We wsi Staniszów pod Jelenią Górą, u podnóża Karkonoszy, firma Oak Property należąca do grupy Europlan rozpoczyna budowę kompleksu condohotelowego Karkonosze Springs Hotels&Resorts.
Generalnym wykonawcą inwestycji została firma Atlas Ward Polska z Wrocławia. Kompleks Karkonosze Springs z 268 pokojami i apartamentami ma zostać oddany do użytku w 2023 r.  
Q2 Studio
Projekt architektoniczny opracowała znana wrocławska pracownia architektoniczna Q2 Studio. W ramach przedsięwzięcia na powierzchni 6 hektarów powstanie zespół obiektów z łącznie 268 lokalami, w tym dziewięć budynków willowych (206 apartamentów) oraz część hotelowa z 64 pokojami. Uzupełnieniem będą: zaplecze konferencyjne, restauracja, narciarnia i rowerownia, SPA i zespół basenów termalnych
Q2 Studio
Kompleks Karkonosze Springs będzie podzielony na trzy strefy – hotelowo-rekreacyjną, rodzinną i kameralną. W strefie rekreacyjnej zaprojektowano butikowy budynek hotelowy z 64 pokojami, strefą SPA i zespołem basenów termalnych oraz restauracją i salą konferencyjną. W strefie rodzinnej wokół naturalnego stawu zaprojektowano dziewięć budynków po 14 apartamentów w każdym. Punktem centralnym będzie budynek klubowy z basenem zewnętrznym i plażą. W strefie kameralnej zaprojektowano 10 budynków willowych z ośmioma apartamentami w każdym, przeplatanych sadzawkami, basenami termalnymi, ścieżkami i zielenią. 
Q2 Studio
Q2 Studio
Motywem łączącym projektowane przestrzenie i funkcje będzie woda, pojawiająca się pod postacią sadzawek, stawów, cieków, basenów całorocznych i basenów termalnych.
REKLAMA
Umowy najmu zawierane będą na okres 10 lat z możliwością przedłużenia o kolejne 10 lat. 
Q2 Studio
Q2 Studio
Q2 Studio

O inwestorze:

Grupa Europlan jest holdingiem inwestycyjnym działającym od 15 lat na rynku w obszarze budownictwa biurowego i hotelowego.
Twórcą grupy Europlan oraz jej prezesem jest Artur Kozieja, doświadczony inwestor i bankier inwestycyjny, który w latach 1995 -2017 pracował na stanowisku dyrektora w Credit Suisse, Morgan Stanley i Barclays Capital w londyńskim "City". Dodatkowo także jako wspólnik rodzinnej firmy hotelowej, której działalność rozpoczęła się w 1983 roku, realizował projekty hotelowe na Dolnym Śląsku (Hotel Cieplice i Hotel Karczowiska).
Europlan w ramach inwestycji biurowych zrealizował m.in. budynek Feniks o pow. 10 tys. mkw. przy ul. Żelaznej 32 w Warszawie, który stanowi siedzibę BOŚ Bank oraz budynek Mangalia na warszawskim Mokotowie o powierzchni 8 tys. mkw.
Europlan w ramach inwestycji hotelowych w ostatnim czasie zrealizował m.in. zakup hotelu "Centrum Kongresowe Gromada" w Krakowie dysponujący 220 pokojami oraz największym w Polsce przyhotelowym centrum konferencyjnym, który po modernizacji został w grudniu 2018 roku otwarty pod 4 gwiazdkową marką Metropolo by Golden Tulip. Wybudował także w systemie condo 4-gwiazdkowy hotel Lake Hill Resort & Spa w Karkonoszach, otwarty w marcu 2019 roku.

Komentarze (2)

Napisz komentarz
Inwestycja porażająca, malownica wieś przekształcona w potworka.(gość)
podaj treść komentarza lub dodaj zdjęcia
Jan56(gość)
To jest właśnie niszczenie natury przez pseudoinwestycje. Pierwszy skutek: wyłączenie zbiornika wody pitnej z eksploatacji
REKLAMA