Jones Lang LaSalle wyłącznym agentem przy sprzedaży hoteli Sheraton Kraków i Hilton Sofia

Jones Lang LaSalle wyłącznym agentem przy sprzedaży hoteli Sheraton Kraków i Hilton Sofia

Kraków
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Firma Jones Lang LaSalle Hotels & Hospitality Group została wybrana wyłącznym agentem w procesie sprzedaży 5-gwiazdkowych hoteli Sheraton Kraków i Hilton Sofia. Sprzedaż tych obiektów to jedna z najbardziej atrakcyjnych okazji inwestycyjnych na rynku nieruchomości hotelowych w Europie Środkowo-Wschodniej – CEE.

Angus Wade, Executive Vice President, Head of CEE Hotels, Jones Lang LaSalle, informuje: „Z przyjemnością oferujemy na sprzedaż hotele Sheraton Kraków i Hilton Sofia. To rzadka możliwość pozyskania prestiżowych 5-gwiazdkowych obiektów, działających pod znanymi markami dwóch wiodących operatorów hotelowych na świecie oraz znakomita okazja inwestycyjna na rynku nieruchomości hotelowych w regionie CEE”.

“Kraków jest niezwykle atrakcyjnym rynkiem dla operatorów hotelowych, co wynika z rosnącego napływu firm SSC/BPO i technologicznych, generujących popyt na tego typu usługi. Sukces polskiej prezydencji w Unii Europejskiej w drugiej połowie 2011 r., Mistrzostwa Europy w piłce nożnej w czerwcu 2012 r. oraz budowa centrum konferencyjnego ICE (którego ukończenie planowane jest na  rok 2014), dodatkowo umocniły pozycję Krakowa jako wiodącej lokalizacji dla inwestycji hotelowych”.

“Rynek hotelowy w Sofii, zdominowany przez korporacyjnych gości międzynarodowych, odnotował ostatnio wyraźne oznaki ożywienia. W 2011 r. zarejestrowano wzrost wskaźnika RevPAR (Revenue Per Available Room - przychód na pokój) o 6.3%, co związane jest głównie ze wzrostem wskaźnika wynajęcia na terenie całego miasta. Wzrost RevPAR na rynku hotelowym w Sofii od początku roku wyniósł 3,8% (w stosunku do listopada 2012 r.) i przewiduje się, że tendencja wzrostowa utrzyma się zarówno w roku 2013, jak i kolejnych latach.”

REKLAMA

Daniel Pugh, Vice President, Jones Lang LaSalle, dodaje: “Hotele Sheraton Kraków i Hilton Sofia są wystawione na sprzedaż z dodatkową korzyścią jaką stanowią długoterminowe kontrakty na zarządzanie przez odpowiednio Starwood Hotels & Resorts i Hilton International. Przewidujemy, że wzbudzą one znaczne zainteresowanie ze strony inwestorów zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych i dlatego oferujemy je na sprzedaż w dwóch modelach – indywidualnie oraz w portfelu”.

Piotr Piasecki, Director, Corporate Finance CEE, Jones Lang LaSalle, podsumowuje: “Rynek inwestycji hotelowych w Polsce dojrzewa wraz ze wzrostem rocznej liczby zamkniętych transakcji. Stabilna kondycja polskiej ekonomii w ostatnich latach pozytywnie wpływa na nastroje inwestorów i ich postrzeganie naszego kraju. Ponadto korzystna stopa zwrotu w stosunku do bardziej dojrzałych rynków i dobre wyniki sektora hotelowego generują popyt na tego typu obiekty. Potwierdzeniem trendu jest spodziewany rekordowy wynik polskiej branży turystycznej w 2012 r. W opinii Jones Lang LaSalle, sprzedaż tak prestiżowego obiektu jak Sheraton Kraków będzie jedną z kluczowych transakcji na rynku hotelowym w tym roku”.

Zlokalizowany na brzegu Wisły, z widokiem na Zamek Królewski na Wawelu, Sheraton Kraków jest najbardziej prestiżowym w mieście 5-gwiazdkowym hotelem należącym do międzynarodowej sieci. Oferta obiektu obejmuje 232 pokoje, restauracje, bar sportowy, cocktail bar, stylowy Taras Widokowy i Lounge Bar oraz rozwiniętą część konferencyjną i wypoczynkową.

Położony przy Bulwarze Bułgaria 1, na granicy centrum miasta i zamożnego przedmieścia Łozenec, hotel Hilton Sofia znajduje się w doskonałej lokalizacji w pobliżu Centrum Konferencyjnego w Sofii (NDK) i nowo otwartej stacji metra. Obiekt ten, który jest jedynym hotelem sieci Hilton w Sofii, oferuje 245 pokoi, restaurację, bar, a także rozległą część konferencyjną i wypoczynkową.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA