Hotele Sheraton Kraków i Hilton Sofia sprzedane

Hotele Sheraton Kraków i Hilton Sofia sprzedane

Kraków
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Słynne hotele w Krakowie i Sofii zostały sprzedane za łączną kwotę 62 mln euro. Doradcą po stronie sprzedającego obie nieruchomości – Quinn Insurance – była firma Jones Lang LaSalle Hotels & Hospitality Group, wspierana przez ekspertów Jones Lang LaSalle w Polsce oraz Serbii i Bułgarii.

 


Quinn Insurance, administrowany przez Grant Thornton, sprzedał 5-gwiazdkowowe obiekty hotelowe w Krakowie i Sofii. Sheraton Kraków za ok. 38 mln euro (ok. 164 000 euro „za pokój”) kupiła francuska firma hotelarska Algonquin. Z kolei Hilton Sofia został przejęty przez lokalne konsorcjum inwestorów za ok. 24 mln euro (ok. 98 000 euro „za pokój”).


W transakcji sprzedającemu obydwa hotele – Quinn Insurance – doradzał Jones Lang LaSalle Hotels & Hospitality Group, wspierany przez ekspertów z Jones Lang LaSalle w Polsce (w sprzedaży Sheraton Kraków) oraz Serbii i Bułgarii (przy Hilton Sofia). Po stronie sprzedającego doradzali również eksperci z międzynarodowej kancelarii prawnej CMS.

REKLAMA


Angus Wade, Executive Vice President, Jones Lang LaSalle Hotels & Hospitality Group London
, komentuje: “Sprzedaż Sheraton Kraków i Hilton Sofia potwierdza zainteresowanie inwestorów nieruchomościami hotelowymi w Europie Środkowo-Wschodniej, generowane przez takie czynniki jak m.in. wyższe stopy kapitalizacji w porównaniu z rynkami Europy Zachodniej. Z naszych analiz wynika, że trend ten utrzyma się również w 2014 r., a inwestorzy nadal będą analizować rynek w regionie pod kątem ciekawych opcji rozwoju swojego portfela. Szerokie doświadczenie Jones Lang LaSalle Hotels & Hospitality Group daje nam dużą przewagę w realizacji projektów doradczych z tego obszaru”.


Piotr Piasecki, Associate Director, Corporate Finance CEE, Jones Lang LaSalle
, dodaje: “Zarówno transakcja sprzedaży hotelu Sheraton w Krakowie, jak również sprzedaż hotelu Hilton w Soffi są dobrymi przykładami, w których współpraca pomiędzy lokalnymi oddziałami Jones Lang LaSalle w Europie Środkowo-Wschodniej oraz Jones Lang LaSalle Hotels & Hospitality Group, czyli połączenie lokalnej wiedzy i globalnego doświadczenia, prowadzi do zabezpieczenia najlepszych warunków transakcji dla klienta”.


Sheraton Kraków, położony na brzegu Wisły, w pobliżu Zamku Królewskiego na Wawelu, jest jednym z najbardziej znanych obiektów hotelowych w mieście. Oferta hotelu obejmuje 232 pokoje, restauracje, bar sportowy, cocktail bar, stylowy Taras Widokowy i Lounge Bar oraz rozwiniętą część konferencyjną i wypoczynkową.


Położony 2 kilometry od centrum miasta, przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych, hotel Hilton Sofia, zarządzany przez sieć Hilton, oferuje 245 pokoi, restaurację, bar, a także rozległą część konferencyjną i wypoczynkową.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA