Skanska sprzedaje nowo ukończony zielony kompleks biurowy w Warszawie funduszom RREEF

Skanska sprzedaje nowo ukończony zielony kompleks biurowy w Warszawie funduszom RREEF

Warszawa
REKLAMA

28 grudnia 2012 r. Skanska Property Poland sprzedała kompleks biurowy NORDEA HOUSE i Green Corner w centrum Warszawy dwóm funduszom nieruchomościowym RREEF za łączną kwotę 94,6 milionów euro.

 

Warszawski kompleks składa się z dwóch budynków: NORDEA HOUSE i Green Corner i został właśnie ukończony – pierwsi najemcy wprowadzili się w grudniu 2012 r. Kompleks ma łączną powierzchnię najmu 27 000 m2 i jest zlokalizowany w intensywnie rozwijającej się dzielnicy Wola, w tzw. Central Business District. Już teraz obiekt ma świetny dostęp do komunikacji miejskiej, ale po oddaniu do użytku drugiej linii metra jego atrakcyjność jeszcze wzrośnie dzięki bliskości jednej z nowych stacji. Wyłącznym agentem w tej transakcji była firma Colliers International.

 

Kompleks jest obecnie wynajęty w 95 procentach. Jedną z największych umów – na 7 600 m2 powierzchni biurowej – podpisano z Grupą Nordea, dlatego pierwszy z dwóch budynków zmienił ostatnio nazwę na NORDEA HOUSE. Wśród pozostałych najemców NORDEA HOUSE są Grant Thornton i Jones Lang LaSalle Group Services. Drugi budynek został wynajęty w całości przez jedną z instytucji administracji centralnej. Za zarządzanie NORDEA HOUSE i Green Corner odpowiedzialna jest firma Jones Lang LaSalle.

 

REKLAMA

“Sprzedaż niedawno oddanych do użytku budynków NORDEA HOUSE i Green Corner, które tak szybko znalazły najemców, dowodzi jeszcze raz, że nasze zielone biurowce są postrzegane jako atrakcyjne miejsca pracy dla najemców, a zarazem znakomita inwestycja o trwałej wartości” - powiedział Waldemar Olbryk, prezes Skanska Property Poland. 

 

Składający się z dwóch biurowców kompleks uzyskał już precertyfikację środowiskową LEED na najwyższym, platynowym poziomie. Oprócz doskonałej lokalizacji w centrum stolicy, projekt może się pochwalić nowoczesnymi rozwiązaniami, które minimalizują jego wpływ na środowisko naturalne i obniżają zużycie energii, a jednocześnie zapewniają komfortowe warunki pracy. W połączeniu z wysoką jakością obiektu sprawia to, że nieruchomość stanowi perspektywiczną inwestycję.

 

Skanska Property Poland jest obecnie w trakcie realizacji kolejnego projektu biurowego w Warszawie – Atrium 1 o powierzchni najmu 18 000 m2, doskonale zlokalizowanego w samym sercu biznesowego centrum stolicy. Dzięki pionierskim rozwiązaniom środowiskowym, obejmującym geotermalny system chłodzenia i ogrzewania, Atrium 1 będzie najbardziej zielonym biurowcem w Europie Środkowo-Wschodniej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA