DODAJ

Wrocław: Vantage Development chce sprzedać za prawie 30 mln zł biurowiec przy Dworcu Głównym. Nie pierwszy raz

Biura / Wrocław
Wrocław: Vantage Development chce
Mariusz Bartodziej
2018-10-30 07:18:43
Wrocławski deweloper wybudował biurowiec Delta 44, w którym ma swoją siedzibę, pięć lat temu. Dotychczas próbował go sprzedać dwukrotnie, w 2014 i 2016 roku – obie próby zakończyły się fiaskiem. Tym razem chce sfinalizować transakcję wartą 29 mln zł netto do końca kwietnia.

Spółki zależne od Vantage Development S.A. zawarły 22 października ze spółką IKI Poland Sp. z o.o. dwie przedwstępne, warunkowe umowy sprzedaży. Pierwsza dotyczy prawa użytkowania wieczystego gruntu przy ulicy Dąbrowskiego 44 wraz z znajdującym się na nim budynkiem biurowo-usługowym Delta 44. Wartość tej transakcji wyniesie 28,7 mln zł netto. Drugi dokument obejmuje sprzedaż 6,4% udziału w garażu za 0,3 mln zł netto. Strony mają zawrzeć umowy przyrzeczone do 30 kwietnia 2019 roku.

Pod warunkami uzyskania interpretacji urzędu skarbowego dotyczącej opodatkowania transakcji podatkiem VAT, korekty wpisu parametrów budynku do rejestru budynków, spełnienia się warunków wynikających z umowy przedwstępnej udziału miejsc parkingowych oraz wpłacenia przez kupującego do depozytu notarialnego pełnej ceny sprzedaży nieruchomości pomniejszonej o kwotę potrąceń i powiększonej o podatek VAT – wylicza deweloper.

Do zawarcia umów przedwstępnych doprowadziły negocjacje po zawarciu z M7 Czech Republic s.r.o. 9 sierpnia listu intencyjnego. Zgodnie z nim czeska spółka mogła wskazać na nabywcę spółkę portfelową (IKI Poland Sp. z o.o.).

Vantage Development


Dwa fiaska sprzedaży

Budowa biurowca w sąsiedztwie Dworca Głównego zakończyła się w 2013 roku. Znajduje się w nim 2,7 tys. mkw. powierzchni biurowej i 1000 mkw. handlowej. Mieści się tam m.in. siedziba Vantage Development.

Deweloper chciał sprzedaż nieruchomość już w 2014 roku, za 25,5 mln zł. Podpisał wówczas umowę przedwstępną, która nie doszła do skutku.

We wrześniu 2016 roku informowaliśmy, że Vantage Development podjął kolejną próbę zbycia biurowca poprzez przyjęcie listu ofertowego. Trzy miesiące później odrzucił jednak warunki zmiany transakcji.