Niemieckie pączki i polski obiad na Dworcu Głównym

Niemieckie pączki i polski obiad na Dworcu Głównym

Wrocław
REKLAMA

Powiększa się liczba najemców powierzchni komercyjnych na wrocławskim Dworcu Głównym. PKP podpisało właśnie umowy na dwa lokale gastronomiczne. W jednym z nich kupimy pączki i kanapki niemieckiej sieci Back Factory, w drugim zjemy szybki obiad w polskim bistro STP.

Już na początku maja informowaliśmy, że do Euro 2012 na Dworcu Głównym nie uda się skomercjalizować całej powierzchni handlowej.

Na czas turnieju na nowo wyremontowanej stacji pojawiły się tymczasowe punkty gastronomiczne. Na stałe wprowadziła się tam jedynie kawiarnia CoffeeHeaven. Oprócz tego na dworcu można kupić gazetę w jednym z dwóch saloników prasowych Ruchu, wymieć walutę w kantorze Intercharge i zasięgnąć informacji w punkcie Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.


W trakcie negocjacji jest kilkanaście umów z kolejnymi najemcami. W najbliższym czasie na Dworcu Głównym pojawią się dwa nowe miejsca, gdzie będzie można się posilić przed podróżą.

W restauracji niemieckiej sieci Back Factory pasażerowie kupią przede wszystkim pączki, kanapki i kawę, natomiast Multifood, właściciel sieci STP, gdzie można zjeść dania kuchni polskiej, planuje otworzyć nad dworcu swoje bistro. Lokal o powierzchni blisko 200 mkw. znajdzie się na pierwszym piętrze, tuż nad całodobowymi kasami.

REKLAMA
Autor: tm

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA