Wrocław: Vantage Development sprzedaje siedzibę. Dostaje prawie 30 milionów za budynek przy Dworcu Głównymfot. Jakub Zazula

Wrocław: Vantage Development sprzedaje siedzibę. Dostaje prawie 30 milionów za budynek przy Dworcu Głównym

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
Delta 44
adresWrocław, Dąbrowskiego 44
inwestorVantage Development S.A.
REKLAMA
Biurowiec Delta 44 na Przedmieściu Oławskim miał zmienić właściciela już pięć lat temu, za ponad 25 milionów złotych. Tym razem wrocławski deweloper zdołał sfinalizować umowę, otrzymując o 3 miliony więcej.
Spółka zależna od Vantage Development S.A. zawarła 5 kwietnia, dzięki spełnieniu się warunków zawieszających, umowę sprzedaży prawa użytkowania wieczystego gruntu przy ulicy Dąbrowskiego 44 wraz z budynkiem biurowo-usługowym Delta 44. Nabywcą jest M7 PoLAF Polish Propco 5 Sp. z o.o. (IKI Poland Sp. z o.o.). Wartość transakcji wyniosła 28,7 mln zł netto.
Jednocześnie deweloper podpisał porozumienie dotyczące zakupu udziału w garażu. Zapłacił 0,3 mln zł netto.
O zawarciu przedwstępnych umów informowaliśmy w październiku ubiegłego roku. Doprowadziły do tego negocjacje po zawarciu z M7 Czech Republic s.r.o. 9 sierpnia listu intencyjnego. Zgodnie z nim czeska spółka mogła wskazać na nabywcę spółkę portfelową.
fot. Jakub Zazula

Dwa fiaska sprzedaży

Budowa biurowca w sąsiedztwie Dworca Głównego zakończyła się w 2013 roku. Znajduje się w nim 2,7 tys. mkw. powierzchni biurowej i 1000 mkw. handlowej. Mieści się tam m.in. siedziba Vantage Development.
REKLAMA
Deweloper chciał sprzedaż nieruchomość już w 2014 roku, za 25,5 mln zł. Podpisał wówczas umowę przedwstępną, która nie doszła do skutku.
We wrześniu 2016 roku informowaliśmy, że Vantage Development podjął kolejną próbę zbycia biurowca poprzez przyjęcie listu ofertowego. Trzy miesiące później odrzucił jednak warunki zmiany transakcji.

Szykuje się jeszcze większa transakcja

Właściciela ma zmienić także inny biurowiec w centrum Wrocławia. LC Corp S.A. zawarł już przedwstępną umowę dotyczącą sprzedaży Retro Office House przy ul. Komandorskiej i Piłsudskiego. Wartość tej transakcji wyniesie 58 mln 800 tys. euro netto. O szczegółach pisaliśmy w ubiegłym tygodniu.
fot. Jakub Zazula

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA