DODAJ

Credit Suisse zatrudni kolejne 400 osób we Wrocławiu i Warszawie

Polska
Credit Suisse zatrudni kolejne
Orzech
2019-06-28 09:07:49
Drugi co do wielkości szwajcarski bank – Credit Suisse nadal stawia na rozwój swoich polskich oddziałów. Planuje zatrudnienie kolejnych 400 pracowników. Przypomnijmy, że we Wrocławiu dla CS pracuje obecnie już ponad 4500 osób, a w warszawskim oddziale 800.

Do końca czerwca oba biura Credit Suisse – we Wrocławiu i w Warszawie – zostaną operacyjnie w pełni zintegrowane z resztą firmy. Oprócz ujednolicenia procedur i programów oznacza również zmianę nazwy z centrum świadczącego usługi dla biznesu na, odpowiednio, Credit Suisse Wrocław i Credit Suisse Warszawa. Podobną transformację przechodzą właśnie także inne tego typu centra banku na świecie.

Credit Suisse Group AG to szwajcarskie przedsiębiorstwo finansowe, mające swoją siedzibę w Zurychu, w Szwajcarii.

Jest drugim pod względem wielkości bankiem szwajcarskim, ustępując miejsca tylko UBS. Credit Suisse Group AG zostało założone w roku 1856 pod nazwą Schweizerische Kreditanstalt (SKA, Szwajcarska Instytucja Kredytowa). Bank obecnie podzielony jest na dwie główne dywizje: bankowość inwestycyjną i bankowość dla osób prywatnych wraz z zarządzaniem aktywami.

W roku 1940 bank otworzył swój pierwszy oddział poza granicami Szwajcarii, w Nowym Jorku. W roku 1988 bank uzyskał pakiet większościowy udziałów w The First Boston Corporation, stąd wzięła się jego nazwa działu bankowości inwestycyjnej: Credit Suisse First Boston. W 1993 Credit Suisse Group AG kupiła Schweizerische Volksbank (Ludowy Bank Szwajcarii). W 1996 roku dwa banki detaliczne zostały przejęte i przemianowane na Credit Suisse Group AG. Natomiast w roku 2000 przejęto bank inwestycyjny Donaldson, Lufkin & Jenrette (DLJ) i razem z nim dział oprogramowania e-commerce, w tym DLJ Direct, sprzedane później Bankowi Montrealu.