Chiński AliExpres otworzył swój hub logistyczny pod Łodziąźródło: pixabay.com

Chiński AliExpres otworzył swój hub logistyczny pod Łodzią

Orzech
Orzech
REKLAMA
Należąca do Alibaba Group wielka platforma handlu internetowego AliExpress, otwiera pod Łodzią swoje pierwsze samodzielne centrum logistyczne w Polsce. Będzie to największy hub logistyczny tego chińskiego giganta z branży e-commerce w Europie Środkowo-Wschodniej.
Polskie centrum powstało we współpracy z Cainiao, firmą odpowiedzialną za całą logistyczną obsługę platformy. Hub logistyczny pod Łodzią będzie pełnił funkcję centrum realizacji dla sprzedawców AliExpress wysyłających produkty bezpośrednio z Polski. Jest aktualnie największą inwestycją w infrastrukturę zrealizowaną przez AliExpress w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.
– Polska jest naszym regionalnym hubem w Europie Środkowo-Wschodniej i była naturalnym wyborem inwestycyjnym na pierwsze centrum logistyczne w regionie dla AliExpress. Nowe centrum zapewni szybszą wysyłkę dla użytkowników w kluczowych miastach – powiedział cytowany w komunikacie, dyrektor generalny AliExpress na Europę Środkową i Wschodnią, Gary Topp.
REKLAMA
Centrum logistyczne znajdujące się w pobliżu Łodzi zajmuje łączną powierzchnię 10 000 mkw. i ma rozpocząć działalność przed 11 listopada.
Zamówienia wysyłane z polskiego hubu logistycznego będą dostarczone na terenie całej Polski w gwarantowanym terminie 3 dni i powinny dotrzeć do największych polskich miast, takich jak Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań i Katowice już następnego dnia w przypadku niektórych zamówień.
Ulokowane w Polsce centrum logistyczne AliExpress będzie również wykorzystywane do obsługi okolicznych rynków, takich jak Niemcy, Czechy, Słowacja i Austria

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA