Mecalit wprowadza się do Central European Logistics Hub w Łodziźródło: Panattoni

Mecalit wprowadza się do Central European Logistics Hub w Łodzi

Orzech
Orzech
REKLAMA
Firma Mecalit, producent elementów technicznych oraz komponentów z tworzyw sztucznych dla branż AGD, motoryzacji i elektronicznej wynajęła ponad 10 tys. mkw. powierzchni magazynowej w Central European Logistics Hub w Łodzi. Za obsługę najemcy odpowiadała firma AXI IMMO.
Od 1984 r. firma Mecalit jest liderem w zakresie dostarczania precyzyjnych części technicznych wykonanych z tworzyw sztucznych w tym kompletnych zestawów do sprzętu gospodarstwa domowego, sektora motoryzacyjnego, technologii medycznej i przemysłu elektronicznego. W grupie jej klientów znajdują się uznani producenci z Polski oraz Europy, Azji i Stanów Zjednoczonych. Obecnie firma zatrudnia ok. 800 pracowników w trzech zakładach produkcyjnych w Bułgarii, Niemczech i Polsce.
– Zwiększony popyt na oferowane przez nas komponenty naturalnie doprowadził do podjęcia decyzji o rozszerzeniu działalności firmy poza obecny zakład produkcyjny. Dodatkowa powierzchnia będzie przede wszystkim służyć jako zaplecze magazynowe. Zdecydowaliśmy się na taki krok, ponieważ zależy nam na utrzymaniu wysokich standardów zarówno w zakresie zwiększenia mocy linii produkcyjnych, jak i terminowego wywiązywania się z kontraktów – powiedział Zygmunt Wita, Managing Director, Mecalit.
– Klient szukał przede wszystkim powierzchni magazynowej, którą będzie mógł wynająć od zaraz. Część z prowadzonych operacji odbywa się już z nowej lokalizacji. Co ważne chcąc zatrzymać obecną kadrę, w grę wchodziła jedynie pula obiektów położonych po wschodniej części Łodzi w dzielnicy Widzew. Takie rozwiązanie ma umożliwić w relatywnie krótkim czasie transfer zarówno pracowników, jak i towarów pomiędzy oboma lokalizacjami. Dodatkowo inwestycja firmy Panattoni w żaden sposób nie ogranicza ewentualnej ekspansji w ramach dalszego rozwoju firmy Mecalit, na czym bardzo zależało klientowi – mówi Hubert Wojtera, dyrektor w Dziale Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych, AXI IMMO.
REKLAMA
Central European Logistics Hub (CELH) to jedna z flagowych inwestycji firmy Panattoni Europe w Polsce Centralnej. Oferuje A-klasową powierzchnię magazynową, dostępną w różnych formatach – klasycznej modułowej, która umożliwia składowanie i lekką produkcję, a także w ramach projektów typu BTS. Kompleks znajduje się we wschodniej części Łodzi przy ul. Jędrzejowskiej.
To największy w Polsce kompleks logistyczny typu multi-tenant. Powstał tuż przy autostradzie A1, jedynej autostradzie o przebiegu północ-południe w Polsce. Jest oddalony o około 30 km od węzła Łódź-Północ, który stanowi skrzyżowanie autostrad A1 i A2. 
W tej chwili powierzchnia najmu całego parku wynosi 368 800 mkw.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA