Francuski koncern Alstom zatrudni w 2022 roku w Polsce 300 nowych pracownikówźródło: Alstom

Francuski koncern Alstom zatrudni w 2022 roku w Polsce 300 nowych pracowników

Orzech
Orzech
REKLAMA
Kolejny międzynarodowy koncern zdecydował się na zwiększenie zatrudnienia w Polsce. Francuska firma Alstom zajmująca się infrastrukturą energetyczną i transportową chce w 2022 roku utworzyć ponad 300 nowych stanowisk pracy w naszym kraju, przede wszystkim w dziedzinie inżynierii, sterowania ruchem kolejowym, na stanowiskach wykwalifikowanych pracowników produkcji oraz innych funkcji. 
W Polsce Alstom zatrudnia aktualnie ponad 4 tys. osób: w zakładzie produkcji taboru kolejowego Alstom Konstal w Katowicach, zakładzie produkcji taboru kolejowego we Wrocławiu, zakładzie specjalizującym się w systemach sterowania ruchem kolejowym w Katowicach, a także w zakładzie serwisowym w Łodzi, w placówkach serwisowych w Warszawie i Toruniu, w zakładzie produkcji wózków w Piasecznie oraz w biurze projektowym systemów sterowania ruchem kolejowym w Warszawie.
Ten francuski potentat przemysłowy planuje zrekrutować w 2022 roku na całym świecie 7,5 tys. nowych talentów, w tym około 6 tys. inżynierów i menedżerów, głównie w Europie i regionie Azji-Pacyfiku. Ponadto około 1,5 tys. techników i wykwalifikowanych pracowników fizycznych, przede wszystkim w Europie, Ameryce Północnej i Łacińskiej.
Zatrudnione osoby będą pracować przy projektach związanych z taborem kolejowym, systemami sterowania ruchem kolejowym i serwisem. Globalnie połowa ofert pracy na etat przypada na stanowiska inżynierskie.
W Polsce, gdzie ulokowana jest centrala Alstom w Europie Środkowej i Wschodniej, a baza zasobów i zasięg działalności są znaczne, jest do obsadzenia ponad 300 stanowisk. Przede wszystkim w dziedzinie inżynierii, sterowania ruchem kolejowym, na stanowiskach wykwalifikowanych pracowników produkcji oraz innych funkcji.
REKLAMA
Alstom zamierza w Polsce prowadzić rekrutację na stanowiska w obszarze inżynierii systemów i mechaniki, a także serwisu. Ponadto poszukuje wykwalifikowanych spawaczy, lakierników, elektromonterów czy szlifierzy do zakładów produkcyjnych.
Alstom jest obecny w Polsce od ponad 25 lat i jest największym producentem w branży kolejowej w kraju. W 11 polskich oddziałach firmy pracuje ponad 4 000 osób. Firma czerpie z bogatego dziedzictwa przemysłowego zakładów: 180 lat Pafawagu we Wrocławiu, 150 lat Konstalu w Chorzowie i 100 lat zakładu ZWUS w Katowicach.
Alstom to jedyna firma z branży transportu szynowego w Polsce z tytułem Top Employer 2020 oraz 2021 – potwierdzającym najlepsze praktyki HR zgodne z międzynarodowymi standardami Top Employers.

O inwestorze:

Alstom (dawniej GEC Alsthom, początkowo Alsthom), to międzynarodowy koncern zajmujący się infrastrukturą energetyczną i transportową. Prowadzi obecnie działalność w 70 krajach i zatrudnia ponad 70 tys. pracowników. Siedziba koncernu znajduje się w Levallois-Perret w pobliżu Paryża.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA