Wrocław: BSH zatrudnił już 900 pracowników. Planuje zatrudnić kolejnych 400źródło: Materiały prasowe

Wrocław: BSH zatrudnił już 900 pracowników. Planuje zatrudnić kolejnych 400

REKLAMA
Niemiecki koncern BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego niespełna rok temu otworzył we Wrocławiu (inwestując ponad pół miliarda złotych) dwie nowe fabryki AGD – lodówek i piekarników, a w zeszłym tygodniu świętował przyjęcie dziewięćsetnego pracownika. W ciągu najbliższych kilku miesięcy planuje zatrudnienie kolejnych 400 osób.
Obie fabryki rozwijają się bardzo dobrze i dlatego BSH ma w planach zatrudnienie kolejnych nowych pracowników. Docelowo ma w nich pracować 1300 osób, ale niewykluczone, że ze względu na szybki rozwój, BSH zdecyduje się jeszcze bardziej rozszerzyć swoje inwestycje we Wrocławiu i zatrudni jeszcze więcej osób.
Dodatkowo w kwietniu niemiecki koncern poinformował, że we Wrocławiu wybuduje również centrum logistyczne o powierzchni 30 tys. mkw., z którego produkty wytwarzane w pobliskich zakładach będą dystrybuowane na niemal całą Europę. Zakończenie inwestycji planowane jest na 2019 rok. W centrum pracę znaleźć ma kolejnych kilkadziesiąt osób.
REKLAMA

O inwestorze:

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu BSH Home Appliances Group. Firma oferuje na polskim rynku szeroki wybór sprzętu AGD marek Bosch, Siemens, Gaggenau i Zelmer. Ma w Polsce sześć fabryk. W trzech łódzkich zakładach produkowane są pralki, zmywarki i suszarki do ubrań, w dwóch wrocławskich (od września 2017 roku) piekarniki i lodówki, a w podrzeszowskiej Rogoźnicy – małe AGD.Firma BSH jest doceniana za dobre i stabilne warunki pracy. Sześciokrotnie zdobyła nagrodę Top Employer Polska.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA