DODAJ

Wrocław: BSH zatrudnił już 900 pracowników. Planuje zatrudnić kolejnych 400

Przemysł / Wrocław
Wrocław: BSH zatrudnił już
Orzech
2018-06-29 23:00:51
Niemiecki koncern BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego niespełna rok temu otworzył we Wrocławiu (inwestując ponad pół miliarda złotych) dwie nowe fabryki AGD – lodówek i piekarników, a w zeszłym tygodniu świętował przyjęcie dziewięćsetnego pracownika. W ciągu najbliższych kilku miesięcy planuje zatrudnienie kolejnych 400 osób.

Obie fabryki rozwijają się bardzo dobrze i dlatego BSH ma w planach zatrudnienie kolejnych nowych pracowników. Docelowo ma w nich pracować 1300 osób, ale niewykluczone, że ze względu na szybki rozwój, BSH zdecyduje się jeszcze bardziej rozszerzyć swoje inwestycje we Wrocławiu i zatrudni jeszcze więcej osób.

Dodatkowo w kwietniu niemiecki koncern poinformował, że we Wrocławiu wybuduje również centrum logistyczne o powierzchni 30 tys. mkw., z którego produkty wytwarzane w pobliskich zakładach będą dystrybuowane na niemal całą Europę. Zakończenie inwestycji planowane jest na 2019 rok. W centrum pracę znaleźć ma kolejnych kilkadziesiąt osób.

O inwestorze:

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu BSH Home Appliances Group. Firma oferuje na polskim rynku szeroki wybór sprzętu AGD marek Bosch, Siemens, Gaggenau i Zelmer. Ma w Polsce sześć fabryk. W trzech łódzkich zakładach produkowane są pralki, zmywarki i suszarki do ubrań, w dwóch wrocławskich (od września 2017 roku) piekarniki i lodówki, a w podrzeszowskiej Rogoźnicy – małe AGD.
Firma BSH jest doceniana za dobre i stabilne warunki pracy. Sześciokrotnie zdobyła nagrodę Top Employer Polska.