Kolejna firma z branży IT szuka pracowników we Wrocławiu

Kolejna firma z branży IT szuka pracowników we Wrocławiu

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

Tym razem swoje nowe biuro otwiera firma Imagination Technologies - pracę znajdzie w nim kilkadziesiąt osób. Polski oddział brytyjskiego koncernu informatycznego, zajmującego się projektowaniem procesorów graficznych, stosowanych między innymi w smartfonach, tabletach czy odtwarzaczach multimedialnych we Wrocławiu jest obecny od niemal roku.

W ciągu najbliższego roku firma planuje zatrudnić nowych pracowników, którzy będą projektować procesory graficzne stosowane w urządzeniach takich firm jak: Intel, Sony, ST-Ericsson, Samsung, Sharp czy LG.

- We Wrocławiu jesteśmy od niecałego roku, w tej chwili zatrudniamy ponad 20 osób, a do końca 2013 planujemy zatrudnić kolejnych kilkudziesięciu pracowników i jesteśmy przekonani, że to nie koniec naszych planów – mówi Paweł Patroński, kierownik polskiego oddziału Imagination Technologies.

- Rynek urządzeń mobilnych rozwija się dynamicznie i w następnych latach, na pewno, będziemy potrzebować kolejnych specjalistów. W tej chwili poszukujemy głównie osób, które specjalizują się w takich językach programowania i technologiach jak: C, niskopoziomowe programowanie dla urządzeń przenośnych, VHDL - dodaje Paweł Patroński.

Nowo zatrudnieni pracownicy mogą liczyć na pracę z najnowszymi rozwiązaniami w dziedzinie grafiki, oraz na znaczący udział w pracach nad rozwiązaniami, które na rynku znajdą się za kilka lat.

Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji do wrocławskiego oddziału Imagination Technologies można znaleźć tutaj: http://www.imgtec.com/careers

Imagination Technologies Group to brytyjska firma zajmująca się projektowaniem procesorów graficznych stosowanych w urządzeniach przenośnych takich jak: smartfony, i tablety, a także w elektronice samochodowej czy domowych urządzeniach multimedialnych (konsole do gier, sprzęt audio-video, urządzenia nawigacyjne, itp.).

Jednym z najbardziej znanych produktów Imagination Technologies jest rodzina procesorów graficznych PowerVR, które występują w urządzeniach takich firm jak:, Intel, Sony, ST-Ericsson, Samsung, Texas Instruments i wielu innych.

Centrala firmy Imagination Technologies znajduje się w Kings Langley w Anglii, a oddziały w takich krajach jak: USA, Indie, Chiny, Japonia, Taiwan, Korea Płd, Australia, Niemcy, Francja, Irlandia i Polska. Najwięksi udziałowcy to Apple i Intel.

REKLAMA
Autor: tm

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA