Szwedzki Nexer zwiększy zatrudnienie we Wrocławiufot. Jakub Zazula

Szwedzki Nexer zwiększy zatrudnienie we Wrocławiu

Orzech
Orzech
REKLAMA
Kolejna zagraniczna firma z branży IT działająca w stolicy Dolnego Śląska podjęła decyzję o dalszym rozwoju swojego oddziału. W ciągu najbliższych trzech lat działający na terenie Wrocławskiego Parku Przemysłowego Nexer, chce zatrudnić we Wrocławiu 120 osób. Ma to związek z rebrandingiem i zmianą strategii dawnej firmy działającej pod nazwą Sigma IT.
Ta specjalizująca się w tworzeniu cyfrowych rozwiązań szwedzka firma, działa we Wrocławiu od 2017 roku jako Sigma IT. W lutym 2021 roku zmieniła nazwę i profil działalności. Teraz pod nową nazwą Nexer, planuje globalny rozwój.
Nowa strategia Nexer na lata 2021-2023 zakłada konsekwentne zwiększanie zatrudnienia w swoim oddziale w Polsce. W tym czasie liczba pracowników oddziału we Wrocławiu wzrośnie do 200 osób. Nexer poszukuje inżynierów IT - rekrutacja dopiero co ruszyła.
REKLAMA
- Założona w 2017 roku firma Sigma IT jest trzonem polskiej działalności grupy. W ostatnich latach nasza aktywność biznesowa w kraju znacznie się rozwinęła. Rokrocznie podwajaliśmy nasze możliwości i zasoby, by dzisiaj we Wrocławiu zatrudniać ponad 80 pracowników, bezpośrednio obsługujących klientów w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Wielkiej Brytanii, USA i Australii – mówi Maciej Reutt, dyrektor zarządzający Nexer w Polsce.
- Nasze zespoły opracowują kompleksowe rozwiązania m.in. w zakresie urządzeń telekomunikacyjnych i inteligentnego dostępu. Dla klientów, takich jak m.in. AstraZeneca czy Scania tworzą i wdrażają platformy wizualizacji danych dla sektora finansów, biofarmaceutyki i transportu. Dostarczamy rozwiązania dla branży muzycznej oraz Mixed Reality. Dbamy także o bezpieczeństwo pracowników w ich miejscach pracy oraz dobro obywateli, dostarczając szyte na miarę systemy, świadczące usługi socjalne w gminach - dodaje Reutt.
W przyszłości Nexer, planuje we Wrocławiu rozszerzyć usługi badawczo-rozwojowe na takie dziedziny jak cyfryzacja przemysłowa i motoryzacja oraz wzmacniać obecną ofertę, wprowadzając technologie chmurowe, mobilne i wbudowane, które są w czołówce usług firmy.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA