[Wrocław] Branża IT we Wrocławiu dynamicznie się rozwija. Jesteśmy polską Doliną Krzemową?

[Wrocław] Branża IT we Wrocławiu dynamicznie się rozwija. Jesteśmy polską Doliną Krzemową?

tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

Wygląda na to, że Wrocław coraz bardziej zasługuje na miano polskiej Doliny Krzemowej. Branża IT w stolicy Dolnego Śląska rozwija się niezwykle dynamicznie, co rusz kolejne przedsiębiorstwa informatyczne ogłaszają plany zatrudnienia nowych pracowników w swoich wrocławskich oddziałach. Ostatnim na to przykładem jest firma Sii, która zamierza podwoić liczbę osób pracujących w filii w naszym mieście.

Inżynierowie zatrudnieni we wrocławskim oddziale Sii pracują dla klientów z różnych branż, m.in. motoryzacyjnej, bankowej i ubezpieczeniowej. Prowadzą helpdeski IT, zapewniają wsparcie użytkowników ponad 300 aplikacji, administrują systemami wsparcia biznesu, pracują nad rozwojem oprogramowania itd.

Wrocław był trzecim oddziałem firmy w Polsce, po Warszawie i Gdańsku, a obecnie jest jednym z sześciu w kraju. Sii w stolicy Dolnego Śląska zatrudnia średnio 8-10 osób miesięcznie.

- Ostatnio w całej Polsce, także we Wrocławiu poczyniliśmy liczne inwestycje w działy PreSales/Delivery, skupiające się na przygotowywaniu projektów w outsourcingu IT. Obecnie zespół we Wrocławiu ma ponad 180 osób, do końca przyszłego roku planujemy podwoić zatrudnienie - wyjaśnia Katarzyna Domańska, specjalista ds. komunikacji i PR w Sii.

Do końca bieżącego roku Sii planuje zatrudnić we Wrocławiu około 100 osób.

- Rekrutacja jest spowodowana głównie nowymi projektami typu fixed price, które będziemy realizować w większej mierze w biurze Sii. Poszukiwani są programiści Java, .net, analitycy biznesowi, PM, testerzy, programiści C/ C++, aplikacji mobilnych oraz specjaliści help desk - dodaje Katarzyna Domańska.

W ostatnim czasie plany rozwojowe dotyczące Wrocławia ujawniło także kilka innych firm z branży IT.

Ponad 150 nowych pracowników zamierza w najbliższym czasie zatrudnić wrocławska spółka SMT Software. Rekrutacja już ruszyła - pracę mogą znaleźć zarówno doświadczeni specjaliści, jak i młodzi, zdolni studenci ostatnich lat studiów technicznych. Poszukiwane są osoby ze znajomością takich technologii, jak C#, C++, .NET, Java oraz platform mobilnych: iPhone i Android. Firma planuje ponadto zatrudnienie specjalistów baz danych PL/SQL oraz osób na stanowiska Quality Assurance Engineers.

Wrocław to także kolejny, po Łodzi i Bydgoszczy, punkt na mapie polskich oddziałów Vivid Games, firmy specjalizującej się w produkcji gier na urządzenia przenośne i konsole. Uruchomienie oddziału planowane jest na początek III kwartału 2012 r. - pracę znajdzie w nim kilkadziesiąt osób.

- Inwestycja Vivid Games doskonale wpisuje się w realizowany przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej projekt Creativro, mający na celu wsparcie firm należących do sektora produkcji gier komputerowych, efektów specjalnych i cyfrowych animacji - mówi Maciej Rojowski z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Swoje nowe biuro otwiera we Wrocławiu także firma Imagination Technologies - zatrudni w nim kilkadziesiąt osób. Polski oddział brytyjskiego koncernu informatycznego, zajmującego się projektowaniem procesorów graficznych, stosowanych między innymi w smartfonach, tabletach czy odtwarzaczach multimedialnych we Wrocławiu jest obecny od niemal roku.

- We Wrocławiu w tej chwili zatrudniamy ponad 20 osób, a do końca 2013 planujemy zatrudnić kolejnych kilkudziesięciu pracowników i jesteśmy przekonani, że to nie koniec naszych planów - mówi Paweł Patroński, kierownik polskiego oddziału Imagination Technologies.

Swój wrocławski oddział rozbudowuje Atos, jeden z głównych dostawców usług IT na świecie. To jedna z najważniejszych inwestycji informatycznych w naszym mieście. Koncern szuka m.in. inżynierów i wyspecjalizowanych menedżerów.

- Dla miasta ważne jest, aby młodzi ludzie nie musieli opuszczać Wrocławia w celu znalezienia ambitnej i dobrze płatnej pracy. W najbliższych latach Atos zatrudni do 300 inżynierów z branży IT, tym samym będzie to kolejny krok w stronę ''polskiej Doliny Krzemowej'', na które to miano Wrocław pracuje dzięki dynamicznie rozwijającej się branży nowoczesnych technologii - tłumaczy Tomasz Śpiewak z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

A Waszym zdaniem Wrocław zasługuje na miano polskiej Doliny Krzemowej?

Autor: Tomek Matejuk
Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Wrocławska Fontanna Multimedialna została zamknięta. Przejdzie remont
Wrocławska Fontanna Multimedialna w poniedziałek 18 października zostanie zamknięta. W przerwie zimo...
W Karpaczu powstaje luksusowy, pięciogwiazdkowy MGallery Hotel Collection [WIZUALIZACJE]
W Karpaczu, na Dolnym Śląsku powstaje luksusowy, 5-gwiazdkowy MGallery Hotel Collection. Inwestorem...
Warszawa: Sitel Group wynajmuje biura w Marynarska Business Park
Sitel Group, firma specjalizująca się w dziedzinie obsługi klienta, przeniesie swoją warszawską sied...
Nowy najemca w 7R Park Kraków
Elzap, polski producent mebli biurowych, z nowym magazynem na terenie Krakowa. W wynajmie powierzchn...
Ponad 200-metrowy wieżowiec Warsaw UNIT gotowy [FILM + ZDJĘCIA]
Warsaw UNIT oferuje 57 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej na 45 piętrach. Wynajęcie przestrz...
WBO 2021. Poznaliśmy 20 zwycięskich projektów
Poznaliśmy wyniki głosowania w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2021. W ramach wydzielony...
Koleją z Tarnowskich Gór i Zawiercia bezpośrednio na lotnisko. Trwają prace na linii 182
Od początku roku trwają prace budowlane związane z rewitalizacją linii kolejowej nr 182 Tarnowskie G...
Trwa głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Sosnowca
W Sosnowcu do 18 października trwa głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy wybierają...
Za ponad 6 mln zł TBS wybuduje 24 mieszkania na wynajem w Ząbkowicach Śląskich
Na osiedlu Letnim przy ul. Jasnej w Ząbkowicach Śląskich powstanie dwuklatkowy budynek mieszkalny d...
W Warszawie trwa budowa biurowca Central Point [FILM + ZDJĘCIA]
Coraz bliżej zakończenia biurowca Central Point w Warszawie. Wieżowiec osiągnął już swoją docelową w...