[Wrocław] Branża IT we Wrocławiu dynamicznie się rozwija. Jesteśmy polską Doliną Krzemową?

[Wrocław] Branża IT we Wrocławiu dynamicznie się rozwija. Jesteśmy polską Doliną Krzemową?

tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

Wygląda na to, że Wrocław coraz bardziej zasługuje na miano polskiej Doliny Krzemowej. Branża IT w stolicy Dolnego Śląska rozwija się niezwykle dynamicznie, co rusz kolejne przedsiębiorstwa informatyczne ogłaszają plany zatrudnienia nowych pracowników w swoich wrocławskich oddziałach. Ostatnim na to przykładem jest firma Sii, która zamierza podwoić liczbę osób pracujących w filii w naszym mieście.

Inżynierowie zatrudnieni we wrocławskim oddziale Sii pracują dla klientów z różnych branż, m.in. motoryzacyjnej, bankowej i ubezpieczeniowej. Prowadzą helpdeski IT, zapewniają wsparcie użytkowników ponad 300 aplikacji, administrują systemami wsparcia biznesu, pracują nad rozwojem oprogramowania itd.

Wrocław był trzecim oddziałem firmy w Polsce, po Warszawie i Gdańsku, a obecnie jest jednym z sześciu w kraju. Sii w stolicy Dolnego Śląska zatrudnia średnio 8-10 osób miesięcznie.

- Ostatnio w całej Polsce, także we Wrocławiu poczyniliśmy liczne inwestycje w działy PreSales/Delivery, skupiające się na przygotowywaniu projektów w outsourcingu IT. Obecnie zespół we Wrocławiu ma ponad 180 osób, do końca przyszłego roku planujemy podwoić zatrudnienie - wyjaśnia Katarzyna Domańska, specjalista ds. komunikacji i PR w Sii.

Do końca bieżącego roku Sii planuje zatrudnić we Wrocławiu około 100 osób.

- Rekrutacja jest spowodowana głównie nowymi projektami typu fixed price, które będziemy realizować w większej mierze w biurze Sii. Poszukiwani są programiści Java, .net, analitycy biznesowi, PM, testerzy, programiści C/ C++, aplikacji mobilnych oraz specjaliści help desk - dodaje Katarzyna Domańska.

W ostatnim czasie plany rozwojowe dotyczące Wrocławia ujawniło także kilka innych firm z branży IT.

Ponad 150 nowych pracowników zamierza w najbliższym czasie zatrudnić wrocławska spółka SMT Software. Rekrutacja już ruszyła - pracę mogą znaleźć zarówno doświadczeni specjaliści, jak i młodzi, zdolni studenci ostatnich lat studiów technicznych. Poszukiwane są osoby ze znajomością takich technologii, jak C#, C++, .NET, Java oraz platform mobilnych: iPhone i Android. Firma planuje ponadto zatrudnienie specjalistów baz danych PL/SQL oraz osób na stanowiska Quality Assurance Engineers.

Wrocław to także kolejny, po Łodzi i Bydgoszczy, punkt na mapie polskich oddziałów Vivid Games, firmy specjalizującej się w produkcji gier na urządzenia przenośne i konsole. Uruchomienie oddziału planowane jest na początek III kwartału 2012 r. - pracę znajdzie w nim kilkadziesiąt osób.

- Inwestycja Vivid Games doskonale wpisuje się w realizowany przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej projekt Creativro, mający na celu wsparcie firm należących do sektora produkcji gier komputerowych, efektów specjalnych i cyfrowych animacji - mówi Maciej Rojowski z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Swoje nowe biuro otwiera we Wrocławiu także firma Imagination Technologies - zatrudni w nim kilkadziesiąt osób. Polski oddział brytyjskiego koncernu informatycznego, zajmującego się projektowaniem procesorów graficznych, stosowanych między innymi w smartfonach, tabletach czy odtwarzaczach multimedialnych we Wrocławiu jest obecny od niemal roku.

- We Wrocławiu w tej chwili zatrudniamy ponad 20 osób, a do końca 2013 planujemy zatrudnić kolejnych kilkudziesięciu pracowników i jesteśmy przekonani, że to nie koniec naszych planów - mówi Paweł Patroński, kierownik polskiego oddziału Imagination Technologies.

Swój wrocławski oddział rozbudowuje Atos, jeden z głównych dostawców usług IT na świecie. To jedna z najważniejszych inwestycji informatycznych w naszym mieście. Koncern szuka m.in. inżynierów i wyspecjalizowanych menedżerów.

- Dla miasta ważne jest, aby młodzi ludzie nie musieli opuszczać Wrocławia w celu znalezienia ambitnej i dobrze płatnej pracy. W najbliższych latach Atos zatrudni do 300 inżynierów z branży IT, tym samym będzie to kolejny krok w stronę ''polskiej Doliny Krzemowej'', na które to miano Wrocław pracuje dzięki dynamicznie rozwijającej się branży nowoczesnych technologii - tłumaczy Tomasz Śpiewak z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

A Waszym zdaniem Wrocław zasługuje na miano polskiej Doliny Krzemowej?

Autor: Tomek Matejuk
Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Hotel Reymont w Łodzi zmieni się w butikowy Aiden by Best Western [WIZUALIZACJE]
Hotel Reymont położony jest w centrum Łodzi, przy ul. Legionów 81, w pobliżu Manufaktury - jednej z...
Ericsson zwiększy zatrudnienie w swoich centrach badań i rozwoju w Krakowie i Łodzi
Szwedzki koncern Ericsson zwiększa zatrudnienie w swoich centrach badań i rozwoju w Polsce, które zn...
NOYEN rozbudowuje swoją fabrykę w Lublinie i zwiększa produkcję
W najbliższych dniach rozpocznie się rozbudowa infrastruktury firmy NOYEN znajdującej się w Lublinie...
Chiński gigant inwestuje pod Wrocławiem
Chiński gigant z branży EMS zainwestuje 100 mln zł w rozbudowę swojego zakładu produkcyjnego na ter...
Tunel w ciągu Południowej Obwodnicy Warszawy gotowy. Kiedy nim pojedziemy? [FILM]
Roboty budowlane na ursynowskim odcinku drogi ekspresowej S2 węzeł Puławska - węzeł Warszawa Wilanów...
White Stone planuje wielką inwestycję na warszawskich Bielanach
Grupa White Stone zakupiła drugą część gruntów na Bielanach w sąsiedztwie Huty Warszawa, przy stacji...
Pierwsze symptomy ożywienia na wrocławskim rynku biurowym po II kwartale 2021 r.
Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield podsumowała pierwsze półrocze 2021 roku na wrocław...
W Warszawie trwa budowa Varso Tower, najwyższego budynku w UE [FILM + ZDJĘCIA]
W centrum Warszawy przy ul. Chmielnej 73 trwa budowa Varso Tower, najwyższego budynku w Unii Europej...
Rosyjscy miliarderzy zainwestują kolejne miliony euro w budowę następnej fabryki na Dolnym Śląsku
Rosyjscy miliarderzy, właściciele koncernu Technonicol Corporation, największego w Rosji i Euro...
80 milionów euro i ponad 1000 miejsc pracy. Hiszpański Persan inwestuje pod Wrocławiem
Kolejna wielka inwestycja produkcyjna pod Wrocławiem. Hiszpańska firma Persan wybuduje we Wróblowica...