Ziko Apteka kolejnym najemcą Retail Park Bielsko

Ziko Apteka kolejnym najemcą Retail Park Bielsko

śląskie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Retail Park Bielsko podpisał umowę najmu z siecią aptek Ziko, która wynajęła 150 mkw. powierzchni. Park handlowy liczący ok. 6,3 tys. mkw. powstanie do końca tego roku. Inwestorem projektu Retail Park Bielsko jest Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A. Wśród najemców znajdą się m.in.: Biedronka, Rossmann, Pepco, Decathlon Easy oraz Neonet.


Pierwsza Apteka Ziko została otwarta w 2005 roku w Krakowie. Branża farmaceutyczna jest najważniejszą częścią działalności Grupy Ziko. Obecnie zarządza siecią 52 aptek, posiada 17 wyspecjalizowanych punktów dermokosmetycznych Ziko Dermo, 2 sklepy internetowe e-ZikoApteka.pl i e-ZikoDermo.pl oraz hurtownię farmaceutyczną. Sieć aptek Ziko dynamicznie się rozwija i zajmuje dziś w Polsce 5. miejsce pod względem sprzedaży.


– „Prace budowane postępują zgodnie z planem, jednocześnie pozyskujemy nowych najemców i mamy nadzieję że już niedługo uda nam się w pełni skomercjalizować Retail Park w Bielsku-Białej. Nasza oferta powierzchni handlowych jest atrakcyjna zarówno dla ogólnopolskich sieci handlowych, jak również dla lokalnych przedsiębiorców”
– powiedział Krzysztof Mucha, Business Development Manager Biura Inwestycji Kapitałowych S.A.

REKLAMA


Łączna powierzchnia Retail Park Bielsko wyniesie ok. 6,3 tys. mkw. Nowe centrum handlowe będzie składało się z dwóch obiektów: supermarketu spożywczego Biedronka (1,1 tys. mkw.) oraz wielofunkcyjnego kompleksu (5,2 tys. mkw.) mieszczącego 11 lokali do wynajęcia. Do dyspozycji klientów przygotowanych zostanie około 230 miejsc parkingowych. Inwestycja zostanie zrealizowana do końca tego roku. Wśród najemców parku handlowego znajdą się popularne sklepy, w tym: sklep Biedronka, drogeria Rossmann, Pepco – oferujące odzież i artykuły dla domu, sklep sportowy Decathlon Easy oraz Neonet z artykułami RTV AGD i IT.


Retail Park Bielsko powstanie przy Alei Generała Władysława Andersa, jednej z głównych arterii komunikacyjnych w mieście. W pobliżu znajduje się intensywna zabudowa mieszkaniowa. W bezpośrednim sąsiedztwie mieszka ponad 16 tysięcy osób, a w promieniu 5 minut dojazdu samochodem – ponad 60 tysięcy.


Biuro Inwestycji Kapitałowych specjalizuje się przede wszystkim w budowie nowoczesnych powierzchni magazynowych, ale dynamicznie rozwija również drugi segment działalności – obiekty handlowe. Pierwszym obiektem handlowym zrealizowanym przez BIK S.A. i oddanym do użytku w 2012 roku był Retail Park Puławy dysponujący powierzchnią 2,7 tys. mkw. Obecnie Spółka przygotowuje się także do rozpoczęcia budowy Galerii Dzierżoniów w województwie dolnośląskim (o powierzchni ok. 5 tys. mkw.).

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA