Indyjski HCL stawia na Wrocław

Indyjski HCL stawia na Wrocław

Wrocław
Orzech
Orzech
REKLAMA
Kolejna międzynarodowa firma z branży IT postanowiła otworzyć swoje biuro we Wrocławiu. HCL Technologies (jej polski oddział HCL Poland) – globalna firma informatyczna, zatrudniająca na całym świecie niemal 100 tys. pracowników wynajęła ponad 1 700 mkw. w biurowcu Promenady ZITA w kompleksie Promenady Business Park – inwestycji biurowej wchodzącej w skład Promenad Wrocławskich (inwestycja Vantage Development SA). W transakcji pośredniczyły agencje Colliers oraz Savills.
Indyjska grupa HCL Technologies należy do grupy HCL o przychodach rzędu 4 mld dol. i 370 mln dol. zysku netto. 
HCL weszła do Polski w 2007 roku, otwierając swoje centrum w Krakowie. Co ciekawe firma wówczas oprócz Krakowa brała pod uwagę również inne miasta w Polsce: Wrocław, Gdańsk i Warszawę. Obecnie w centrum w Krakowie pracuje ponad 400 specjalistów z czego większość stanowią obcokrajowcy reprezentujący ponad 35 różnych narodowości. Wrocławski oddział HCL ma na początek zatrudnić około 100 pracowników.
REKLAMA

O inwestorze: 

HCL to wiodąca firma informatyczna o zasięgu globalnym przynosząca 6 miliardów USD dochodu, składająca się z HCL Technologies i HCL Infosystems. Założona w 1976 roku była prawdziwym garażowym start-upem natomiast dziś jest dziś jest liderem rozwoju nowoczesnej informatyzacji. Nasza oferta biznesowa to dedykowane aplikacje i tworzenie rozwiązań od podstaw, IT Hardware, BPO, obsługa infrastruktury IT, integracja systemów oraz dystrybucja technologii komunikacyjnych i informatycznych (ICT) do wielu gałęzi przemysłu. HCL zatrunia ponad 100 000 pracowników w 31 krajach. Współpracuje z czołowymi światowymi firmami, również z sektora technologii informatycznych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA