Nokia chce zatrudnić kolejnych kilkuset nowych pracownikówfot. alsen strasse 67

Nokia chce zatrudnić kolejnych kilkuset nowych pracowników

Wrocław
Orzech
Orzech
REKLAMA
Nokia planuje w ciągu najbliższych kilku lat znacząco zwiększyć liczbę pracowników w swoim Europejskim Centrum Oprogramowania i Inżynierii we Wrocławiu.
Centrum powstało w stolicy Dolnego Śląska w 2000 roku, jeszcze pod marką niemieckiego Siemensa, które zostało później przejęte przez fińską Nokię. Aktualnie we wrocławskim centrum pracuje już prawie 3000 osób, z czego aż 2850 na umowach stałych.
Skalę rozwoju Nokii we Wrocławiu w ostatnich latach pokazują liczby: w 2014 roku firma utworzyła w stolicy Dolnego Śląska 850 nowych miejsc pracy, w 2016 roku przyjęto kolejnych ponad 350 nowych pracowników.
Obecnie wrocławski oddział jest już jednym z trzech największych centrów technologicznych Nokii na świecie. I nadal pragnie rozwijać się i zatrudniać wielu nowych pracowników we Wrocławiu.

Będą nowe miejsca pracy

Nokia wynajęła ostatnio 7000 mkw. powierzchni w nowym biurowcu Echo Investment – West Link, który to obiekt powstaje przy ul. Na Ostatnim Groszu. W nowym biurowcu jest miejsce dla ponad 1200 osób.
REKLAMA

Aktualnie przedstawiciele Nokii nie chcą deklarować konkretnych liczb nowych pracowników, jednak wcześniejszy i aktualny rozwój firmy pokazuje, że liczbę 4000 pracowników, wrocławskie Europejskie Centrum Oprogramowania i Inżynierii ma szansę przekroczyć w ciągu najbliższych 2-3 lat.

Na mocno konkurencyjnym, wrocławskim rynku IT, gdzie o nowych pracowników z tej branży jest coraz trudniej, Nokia poczyniła odpowiednie kroki, by zapewnić sobie stały dopływ nowych osób do pracy. Nokia polepszyła warunki swojego pakietu relokacyjnego, w ramach którego pracownik, który zdecyduje się wraz z rodziną na przeprowadzkę do Wrocławia z innego miasta/miejscowości w Polsce, otrzyma od firmy dodatkowe 10 tys. zł, która to kwota zostanie wypłacona razem z pierwszą pensją. Single mogą liczyć na nieco mniejszą pomoc finansową, wynosząca aktualnie 7 tys. zł. Dodatkowo przez 30 pierwszych dni pracy w Nokii każdy nowy pracownik, który zdecyduje się na przenosiny do Wrocławia może liczyć na mieszkanie w apartamencie z serwisem sprzątającym, co ma pomóc takiej osobie i jego rodzinie w procesie zmiany miejsca pracy i zamieszkania.
Wszystkie te ułatwienia dla nowych pracowników i zmiany w pakiecie socjalnym i adaptacyjnym są wymuszone przez rynek pracy we Wrocławiu, gdzie w branży IT brakuje aktualnie według rożnych wyliczeń od dwóch do nawet czterech tysięcy specjalistów IT.

Aktualnie Nokia działa we Wrocławiu w aż czterech lokalizacjach: w biurowcu Green Towers "B" przy ul. Strzegomskiej 36, na terenie Wrocławskiego Parku Biznesu przy ul. Strzegomskiej 54a, w biurowcu Bema Plaza przy pl. Bema 2 i w nowym biurowcu West Gate przy ul. Lotniczej 12.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA