ATOS stawia na Wrocław. Będzie kilkaset nowych miejsc pracy

ATOS stawia na Wrocław. Będzie kilkaset nowych miejsc pracy

Wrocław
Orzech
Orzech
REKLAMA
ATOS – międzynarodowy lider usług cyfrowych z początkiem listopada otworzył drugą lokalizację we Wrocławiu.
Centrum Consulting & System Integration Global Delivery Center Polska obok jednostki w Indiach zostało uznane strategicznym ośrodkiem, wokół których budowane są kompetencje i możliwości realizowania projektów dla całej grupy Atos. Wiąże się to z rozwojem obszarów związanych z oprogramowaniem i tworzeniem rozwiązań dla klientów grupy, z zarządzaniem aplikacjami czy wdrożeniami SAP-owymi.
Najnowszą ścieżką rozwojową C&SI GDC PL jest aktualnie przestrzeń konsultingu biznesowego, stąd rozbudowywane są przez ATOS struktury we Wrocławiu, Warszawie, Bydgoszczy i Krakowie.
W najbliższym czasie ATOS planuje rozbudowanie zespołu do ok. 700 osób, z czego co najmniej 500 pracowników będzie miało swoją lokalizację we Wrocławiu. Dzięki powiększeniu wrocławskiego oddziału o dodatkowe powierzchnie biurowe ATOS chce jeszcze wyraźniej zaznaczyć swoją obecność na rynku, realizując kolejne projekty wdrożeniowe i badawcze na skalę europejską. Różnorodność i zasięg tych projektów daje pracownikom we Wrocławiu szerokie możliwości rozwoju.
W listopadzie ATOS otworzył we Wrocławiu biuro dla dodatkowych 200 osób, ale jest to tylko jeden z etapów dalszego rozwoju tej firmy we Wrocławiu. Już teraz ATOS myśli o obecności kolejnych działów i linii biznesowych we Wrocławiu. Te 200 nowych etatów ma być pierwszym krokiem, pozwalającym na rozpoczęcie dłuższego procesu zwiększenia liczby pracowników i powierzchni biurowych, szczególnie ze względu na strategiczne znaczenie naszej jednostki w stolicy Dolnego Śląska jako głównej siedziby C&SI GDC PL.
REKLAMA
Kogo chce zatrudnić ATOS
ATOS rozwija się praktycznie w każdej linii biznesowej, przy czym najbardziej są obecnie poszukiwani pracownicy ze znajomością języka niemieckiego. Projekty dla krajów niemieckojęzycznych są jednym z najistotniejszych i najszerzej rozwijających się obszarów, stąd prowadzone przez firmę intensywne rekrutacje na stanowiska specjalistyczne z językiem niemieckim do zespołów JAVA, SAP oraz Project Management Office. W związku z najnowszym przedsięwzięciem, jakim jest Business Consulting, pracę we Wrocławiu znajdą także wykwalifikowani konsultanci biznesowi.Intensywny system szkoleń sprawia, że ATOS zaprasza do współpracy nie tylko osoby z dużym doświadczeniem, lecz również wchodzących na rynek pracy absolwentów uczelni wyższych. Szanse mają zarówno specjaliści IT, jak i osoby o innych profilach zawodowych, szczególnie ze znajomością języków obcych – wspomnianego wcześniej niemieckiego, a także angielskiego i francuskiego.
O firmie:
Atos SE (Societas Europaea) to międzynarodowy lider w branży usług informatycznych, osiągający roczne przychody na poziomie 12 mld EUR i zatrudniający około 100 000 pracowników w 72 krajach. Obsługując klientów z całego świata, Atos dostarcza usługi w obszarze usług konsultingowych i technologicznych; integracji systemów i usług zarządzanych, outsourcingu procesów biznesowych; jak również Cloud, Big Data, rozwiązań Security oraz usług transakcyjnych za pośrednictwem Wordline, spółkę grupy Atos będącą Europejskim liderem w obszarze usług płatniczych. Czerpiąc z międzynarodowego doświadczenia w IT, Atos obsługuje klientów z sektora przemysłowego, handlu i usług, publicznego, ochrony zdrowia i transportu, finansowego, telekomunikacyjnego, mediów i użyteczności publicznej.Atos pomaga w tworzeniu przedsiębiorstw przyszłości. Jest światowym partnerem informatycznym Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich. Jest spółką notowaną na giełdzie NYSE Euronext Paris. Działa pod markami Atos, Atos Consulting, Atos Worldgrid, Bull, Canopy, Unify i Worldline.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA