Światowy lider sektora IT zatrudnia we Wrocławiu

Światowy lider sektora IT zatrudnia we Wrocławiu

Wrocław
REKLAMA

Firma Atos, jeden z głównych dostawców usług IT na świecie, rozbudowuje swój wrocławski oddział, w którym zamierza zatrudnić kilkuset pracowników. Koncern szuka m.in. inżynierów i wyspecjalizowanych menedżerów.

Już dziś wrocławski oddział firmy zatrudnia 200 osób i realizuje kontrakt dla Unii Europejskiej na obsługę IT. W Polsce, oprócz Wrocławia, Atos ma oddziały w Warszawie, Bydgoszczy i Gdańsku, zatrudniając ponad 1200 osób. W stolicy Dolnego Śląska Atos ma siedzibę we Wrocławskim Parku Biznesu przy ul. Strzegomskiej.

Firma swoją działalność w Polsce prowadzi w sektorach: energetyki i użyteczności publicznej, telekomunikacji, mediach oraz finansów i bankowości. W ciągu najbliższych kilku lat zostanie zatrudnionych nawet 300 pracowników: inżynierów i wyspecjalizowanych managerów. Kilkadziesiąt ofert pracy we Wrocławiu już pojawiło się na stronie firmy Atos.

Atos w połowie zeszłego roku przejął firmę Siemens IT Solutions and Services, dzięki czemu stał się światowym gigantem w branży IT, osiągającym roczne przychody w wysokości 8, 7 miliarda euro, zatrudniającym 78 500 pracowników w 42 krajach na całym świecie. Tym samym w rankingu globalnych dostawców usług IT, Atos znalazł się na w pierwszej dziesiątce – jest numerem jeden na rynku europejskim i na piątym miejscu w zakresie usług zarządzania IT na całym świecie.

Atos obsługiwał Olimpiady w Salt Lake City (2002), Atenach (2004), Turynie (2006), Pekinie (2008), Vancouver (2010), a w tym roku będzie odpowiadał za IT na Igrzyskach w Londynie, a wkrótce w Soczi i Rio de Janeiro.

Firma zajęła trzecie miejsce w rankingu na Najlepsze Miejsca Pracy 2012 w Polsce, wśród firm zatrudniających powyżej 500 pracowników. Ranking został zorganizowany przez Great Place to Work, jedno z największych i najbardziej wiarygodnych badań jakości miejsc pracy i praktyk zarządzania na świecie, bo powstający na podstawie badań opinii wśród pracowników.

REKLAMA
Autor: tm

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA