DODAJ

Wrocław: Firma z branży motoryzacyjnej wynajmuje powierzchnię w biurowcu Nowy Targ

Biura / Wrocław
Wrocław: Firma z branży
Orzech
2019-05-31 13:55:49
Firma Schaeffler, globalny dostawca części dla branży motoryzacyjnej i przemysłu, zdecydowała się na wynajęcie blisko 6 200 mkw. we wrocławskim biurowcu Nowy Targ realizowanym przy Placu Nowy Targ przez spółkę biurową Skanska.

Schaeffler otworzy tam swoje biuro już na początku 2020 roku. Firmie w procesie wyboru optymalnej lokalizacji oraz negocjacjach warunków najmu pomagała agencja doradcza JLL.

Grupa Schaeffler jest międzynarodowym dostawcą dla sektora motoryzacyjnego i przemysłowego. Firma zatrudnia ok. 92 500 pracowników, co czyni ją jednym z największych przedsiębiorstw rodzinnych na świecie. Posiada międzynarodową sieć zakładów produkcyjnych, centrów badawczo-rozwojowych i firm handlowych w około 170 lokalizacjach w ponad 50 krajach. 

W Polsce Schaeffler jest obecny od 1987 roku. Od 2018 roku we Wrocławiu działa centrum usług koncernu – Schaeffler Global Services Europe – które obsługuje procesy z obszaru finansów, zarządzania zasobami ludzkimi, zakupów, logistyki i IT. Łącznie we Wrocławiu dla Shaeffler ma pracować nawet 800 osób.