DODAJ

Wrocław: PKO Bank Polski wynajmuje 1500 mkw. w biurowcu Diamentum Office

Biura / Wrocław
Wrocław: PKO Bank Polski
Orzech
2019-03-07 12:40:02
PKO Bank Polski, największy polski bank, po wielu latach opuszcza dotychczasową wrocławską siedzibę, zlokalizowaną przy ul. Wita Stwosza, i przenosi się do nowej lokalizacji. Bank wynajął ponad 1500 mkw. w nowym biurowcu Diamentum Office przy ul. Robotniczej. Udział w procesie negocjacji i finalizacji tej transakcji wzięła wrocławska firma IK Development.

Tym samym obiekt należący do Cavatina Holding S.A. (ta firma jest inwestorem i generalnym wykonawcą budynku) został już niemal całkowicie wynajęty.

fot. Stanisław Augustynowski


Przypomnijmy, że pod koniec sierpnia 2018 roku na wynajęcie powierzchni biurowych w Diamentum Office zdecydowały się dwie inne firmy – Gigaset Communications Polska, polski oddział międzynarodowej korporacji Gigaset AG, z główną siedzibą w Monachium, jeden z największych producentów telefonów bezprzewodowych i DECT, który wynajął biuro o powierzchni 1955 mkw. – oraz Pattonair Poland, brytyjska firma zarządzająca łańcuchem dostaw dla przemysłu lotniczego i obronnego, która zdecydowała się na wynajęcie biura o powierzchni 730 mkw.

Diamentum Office to nowy siedmiopiętrowy biurowiec z 9291 mkw. powierzchni biurowej i 100 miejsc parkingowych, powstający przy ul. Robotniczej we Wrocławiu. Budynek ma być certyfikowany w wielokryterialnym systemie oceny budynków BREEAM, na poziomie Very Good.

Za projekt architektoniczny inwestycji odpowiada studio Cavatina & Partners należące do Cavatina Holding S.A. Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację jest międzynarodowa firma doradcza CBRE.