Wrocław: Blisko 60 milionów euro na stole. LC Corp zamierza sprzedać Retro Office Housefot. Jakub Zazula

Wrocław: Blisko 60 milionów euro na stole. LC Corp zamierza sprzedać Retro Office House

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Biurowiec w sąsiedztwie Dworca Głównego ma zmienić właściciela razem z obiektami w Katowicach. Wrocławski deweloper planuje sfinalizować transakcję jeszcze w tym roku. W sumie w grę wchodzi ponad 113 milionów euro netto.

Spółki zależne od LC Corp S.A. zawarły 11 kwietnia z firmami Ingadi Sp. z o.o. oraz Artigo Sp. z o.o. przedwstępne umowy sprzedaży dwóch nieruchomości w ramach jednej transakcji. Finalizacja ma nastąpić do 15 sierpnia m.in. po wydaniu interpretacji podatkowych oraz uzyskaniu niezbędnych zgód.
Pierwsze porozumienie, o wartości 54 mln 375 tys. euro netto, dotyczy prawa użytkowania wieczystego działek w Katowicach wraz z własnością dwóch budynków biurowych Silesia Star (spółka Artigo). Druga umowa, na kwotę 58 mln 800 tys. euro, obejmuje prawo własności gruntu we Wrocławiu przy ul. Komandorskiej i Piłsudskiego wraz z biurowcem Retro Office House (Ingadi).

Biurowiec już w pełni wynajęty

REKLAMA
LC Corp oddał Retro Office House do użytku w marcu ubiegłego roku. W lutym informowaliśmy, że został już w pełni wynajęty. Miejsce znalazło w nim 13 polskich i międzynarodowych firm, m.in. PKO Bank Polski, Olympus oraz Infor. W siedmiokondygnacyjnym budynku znajduje się garaż podziemny na 155 samochodów, 2 643 mkw. powierzchni handlowo-usługowej na parterze, a także 18 150 mkw. pow. biurowej.
fot. Jakub Zazula

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA