Wrocław: Kolejna firma z branży IT wynajmuje powierzchnię biurową w Quorumźródło: Materiały inwestora

Wrocław: Kolejna firma z branży IT wynajmuje powierzchnię biurową w Quorum

Orzech
Orzech
Quorum
adresWrocław, Sikorskiego 13, 26-32
inwestorCavatina Holding S.A.
projektantCavatina Holding S.A.
REKLAMA
Największy projekt mixed-use na Dolnym Śląsku będzie nową siedzibą studia deweloperskiego z branży gamingowej. Wrocław od kilku lat z powodzeniem przyciąga i kreuje biznesy oparte na najnowszych technologiach. Tworzony przez Cavatina Holding projekt Quorum dostarczy dynamicznie rozwijającym się, kreatywnym firmom nie tylko środowisko sprzyjające pracy, ale także wygodnemu miejskiemu życiu i relaksowi.
Quorum D, powstający jako pierwszy budynek kompleksu, łączy w sobie nowoczesną architekturę z odnową istniejącego już obiektu wykonanego w zabytkowej cegle. Oddanie do użytku tego biurowca planowane jest na II kwartał 2022 r. To tu na ponad 1 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni powstanie nowe biuro jednej z polskich firm mających swoje zespoły w kilku miastach w Polsce i za granicą. Najemcę w transakcji reprezentowała firma CBRE.
Budynek Quorum D zaoferuje swoim najemcom ponad 16,2 tys. mkw. – powierzchnie biurowe klasy A, rozmieszczonej na 6 kondygnacjach wraz z ok. 1 tys. mkw. lokali usługowo-handlowych. Na jego terenie znajdą się liczne udogodnienia takie jak parking na ponad 220 samochodów oraz wewnętrzne, zielone patio, które jest idealnym miejscem na relaks w czasie dnia pracy. Standard i rozwiązania zaplanowane w biurowcu pozwalają Cavatina Holding ubiegać się o międzynarodowy certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Podobnie jak całe portfolio dewelopera, biurowiec ten będzie także poddany certyfikacji WELL Health-Safety Rating.
– Wiele firm wstrzymujących się do tej pory z decyzją o wynajmie nowego biura stawia odważnie kroki i stawia na przeprowadzkę do nowej lokalizacji. Nie inaczej było w przypadku naszego klienta – po dokładnych analizach została podjęta decyzja o konieczności powiększenia powierzchni biurowej i znalezieniu lokalizacji oraz budynku, który będzie wspierał pracowników w ich codziennych obowiązkach – mówi Marta Mądry, Associate Director, CBRE.
– Dołączanie do grona naszych najemców kolejnej prężnie rozwijającej się firmy z branży IT to dla nas dowód, że tworzymy miejsce zdecydowanie wychodzące naprzeciw rynkowym oczekiwaniom. Quorum posiada wszelkie atuty sprawiające, że będzie się tu po prostu dobrze pracowało i żyło – wysoki standard powierzchni, dobry design, dostępne mieszkania na wynajem, bliskość rzeki i terenów rekreacyjnych czy szeroka oferta usługowo-handlowa – mówi Patryk Czernik, Leasing Director w Cavatina Holding.
Równolegle z budową pierwszego biurowca Quorum trwają prace przy 24-kondygnacyjnej wieży, w której zaprojektowano ponad 330 apartamentów na wynajem o najwyższym standardzie wykończenia. Wszystkie lokale będą dostępne za pośrednictwem platformy mieszkaniowej Resi Capital.
W październiku br. wystartowała także budowa 140-metrowej wieży biurowej, która będzie drugim najwyższym budynkiem we Wrocławiu.
W parterze obiektów Quorum od strony wschodniej, północnej i zachodniej znajdą się lokale usługowe. Na podium całego kompleksu oraz na poziomie czwartej kondygnacji zaprojektowano dostępne dla wszystkich pracowników i mieszkańców tarasy oraz zielone przestrzenie. Ponadto od południowej strony budynku D, po przeciwnej stronie ulicy, powstaną ogólnodostępne tereny zielone i deptak. W całym kompleksie przewidziano ok. 1,5 tys. miejsc postojowych.
Projektując Quorum, deweloper zadbał także o użytkowników jednośladów. Inwestycja zaoferuje dla nich liczne udogodnienia – bezpieczne parkingi, ładowarki dla elektrycznych skuterów czy hulajnóg, stacje naprawcze i myjnie, to niektóre z nich.
Kompleks Quorum to kolejny, po Diamentum Office i Carbon Tower, wrocławski projekt Cavatina Holding. Największy polski deweloper biurowy tym samym dostarczy na ten ważny regionalny rynek w sumie ok. 117 tys. mkw. GLA nowoczesnych biur.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Noname(gość)
Co za glupoty w tekscie...Stacje napraw rowerow I hulajnogi. Autor pewno przepisuje brednie z reklam

Najnowsze artykuły

I etap Osiedla Latarników w Gdańsku ukończony przed terminem
Do budynków I etapu Osiedla Latarników na gdańskiej Letnicy wkrótce wprowadzą się pierwsi mieszkańcy...
Piętrowiec Domaniewska 24 wznosi się na warszawskim Mokotowie
Matexi Polska z nowym projektem deweloperskim na warszawskim Mokotowie. Przy ul. Domaniewskiej powst...
W 2022 roku w centrum Wrocławia ruszy budowa dużego kompleksu biurowego
Działająca od kilkunastu lat stacja paliw BP przy ul. Swobodnej we Wrocławiu, działająca tuż obok bi...
Nakielska – Nowoczesne i eleganckie apartamenty w centrum Warszawy od PROFIT Development [FILM]
W zielonej części Woli, w sąsiedztwie czterech parków, PROFIT Development realizuje nową inwestycję...
Trwa przebudowa stacji towarowej Katowice Szopienice Północne [ZDJĘCIA]
Efektywne wykorzystanie przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. środków unijnych m.in. z Programu Oper...
W wakacje 2022 roku zatankujesz przy drodze S3 pomiędzy Lubinem a Polkowicami
Rozpoczęły się prace przygotowawcze do budowy stacji paliw na Miejscach Obsługi Podróżnych (MOP) Lub...
Wzgórze Partyzantów gotowe do I etapu remontu. Miasto czeka na rządową promesę [FILM + ZDJĘCIA]
Jest już gotowa dokumentacja projektowa rewaloryzacji części Bastionu Sakwowego (Wzgórza Partyzantów...
Rząd zwiększy dotację do budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór
Bardzo dobre informacje dla Wrocławia. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zadecydowało o z...
Polska firma z branży technologicznej otwiera swoje biuro w Gdyni
Będą nowe miejsca pracy w Gdyni. Polska firma technologiczna Future Processing, z główną siedzibą w...
Trei Real Estate otworzył park handlowy w Chorzowie
Trei Real Estate Poland otworzył park handlowy przy ul. Szpitalnej w Chorzowie. W obiekcie o powierz...