Brytyjska firma IT stawia na Wrocław. Wynajmuje powierzchnię biurową w kompleksie Quorumźródło: Materiały inwestora

Brytyjska firma IT stawia na Wrocław. Wynajmuje powierzchnię biurową w kompleksie Quorum

Orzech
Orzech
Quorum
adresWrocław, Sikorskiego 13
inwestorCavatina Holding S.A.
projektantCavatina Holding S.A.
REKLAMA
Wrocławski oddział międzynarodowej firmy z branży IT – Imagination Technologies – skorzysta z powierzchni biurowych kompleksu Quorum powstającego w centrum miasta nad Odrą. Inwestycja Cavatina Holding to największy projekt mixed-use we Wrocławiu, który zaoferuje blisko 100 tys. mkw. wielofunkcyjnej powierzchni do pracy, życia i rekreacji.
Imagination Technologies Limited to brytyjska firma zajmująca się projektowaniem półprzewodników i oprogramowania, należąca do Canyon Bridge Capital Partners, funduszu private equity z siedzibą w Pekinie w Chinach.
– Dla naszego zespołu we Wrocławiu szukaliśmy nowej lokalizacji, która pozwoli na stworzenie komfortowych warunków, sprzyjających kreatywności i współpracy. Istotne było dla nas także dobre skomunikowanie budynku z różnymi dzielnicami oraz otoczenie, które pozwoli naszym pracownikom w pełni korzystać z uroków miasta. Te warunki spełnia Quorum. Cieszę się, że cały proces ustaleń i negocjacji przebiegł bardzo sprawnie – mówi Paweł Patroński, Dyrektor Odziału Imagination Technologies we Wrocławiu.
W wyborze nowego biura Imagination doradzała firma Verso Nieruchomości.
Już w połowie 2022 r., Imagination zajmie ponad 660 mkw. powierzchni brutto w Budynku D kompleksu Quorum. Biurowiec ten łączy nowoczesną architekturę z odnową istniejącego już obiektu wykonanego w zabytkowej cegle. Zaoferuje on swoim przyszłym najemcom ponad 16 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A, rozmieszczonej na 6 kondygnacjach. Na terenie budynku znajdą się liczne udogodnienia takie jak parking na ponad 280 samochodów oraz wewnętrzne, zielone patio, które pozwoli na relaks w czasie dnia pracy.
– Quorum posiada wszelkie atuty sprawiające, że będzie to świetne miejsce do pracy i życia – wysoki standard powierzchni, dobry design, dostępne mieszkania na wynajem, bliskość rzeki i terenów rekreacyjnych czy szeroka oferta usługowo-handlowa. Niezwykle cieszy mnie, że to właśnie Imagination, firma doceniająca jakość naszych rozwiązań oraz dbałość o zrównoważone działania, jest pierwszym najemcą biurowym w tym budynku – mówi Patryk Czernik, Leasing Director w Cavatina Holding.
Standard i rozwiązania zaplanowane w budynku Quorum D pozwalają Cavatina Holding ubiegać się o międzynarodowy certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Podobnie jak całe portfolio dewelopera, biurowiec ten będzie także poddany certyfikacji WELL Health-Safety Rating.
REKLAMA
Równolegle z budową pierwszego biurowca Quorum trwają prace przy 24-kondygnacyjnej wieży, w której zaprojektowano ponad 330 apartamentów na wynajem o najwyższym standardzie wykończenia. Wszystkie lokale będą dostępne za pośrednictwem platformy mieszkaniowej Resi Capital.
W parterze obiektów Quorum od strony wschodniej, północnej i zachodniej znajdą się lokale usługowe. Na podium całego kompleksu oraz na poziomie czwartej kondygnacji zaprojektowano dostępne dla wszystkich pracowników i mieszkańców tarasy oraz zielone przestrzenie. Ponadto od południowej strony budynku D, po przeciwnej stronie ulicy, powstaną ogólnodostępne tereny zielone i deptak. W całym kompleksie przewidziano ok. 1,5 tys. miejsc postojowych.Projektując Quorum, deweloper zadbał także o użytkowników jednośladów. Inwestycja zaoferuje dla nich liczne udogodnienia – bezpieczne parkingi, ładowarki dla elektrycznych skuterów czy hulajnóg, stacje naprawcze i myjnie, to niektóre z nich.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Powierzchnie biurowe w Quorum

Quorum - Budynek D

Całkowita powierzchnia: 16167 m2
  • status budynku: gotowy
  • klasa budynku: A
  • certyfikat: BREEAM - Excellent, WELL - Health-Safety
  • liczba miejsc parkingowych: 81
  • współczynnik powierzchni wspólnych: 0.00
  • czynsz wywoławczy: 15.30
  • minimalny okres najmu (w latach): 5
  • współczynnik miejsc parkingowych: 1/72.0
  • liczba podziemnych miejsc parkingowych: 144