[Kraków] Capgemini wynajmuje dodatkową przestrzeń biurową oraz zwiększa zatrudnienie

[Kraków] Capgemini wynajmuje dodatkową przestrzeń biurową oraz zwiększa zatrudnienie

Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Krakowskie centrum firmy Capgemini Polska Sp z o.o. należącej do Grupy Capgemini, jednego ze światowych liderów oferujących usługi informatyczne, outsourcingowe i konsultingowe wynajęło dodatkowe 1700 mkw. przestrzeni biurowej w kompleksie Rondo Business Park. Capgemini jest już największym pracodawcą z sektora nowoczesnych usług biznesowych w Małopolsce, a w ciągu najbliższych 12 miesięcy zamierza zwiększyć zatrudnienie o ponad 300 pracowników. Capgemini jest też największym najemcą nowoczesnej powierzchni biurowej w Małopolsce. Nowa umowa najmu jest rezultatem dynamicznego rozwoju centrum w Krakowie. Firma planuje zatrudniać między innymi specjalistów z dziedziny finansów i księgowości, rachunkowości oraz informatyków.

 

Firma Capgemini w Polsce zatrudnia obecnie ponad 5300 pracowników i jest drugim największym zagranicznym inwestorem z sektora nowoczesnych usług dla biznesu w naszym kraju. Obszarami specjalizacji Capgemini w Polsce są projekty transformacji przedsiębiorstw w oparciu o technologie informatyczne, outsourcing procesów biznesowych, usługi w zakresie Infrastruktury IT oraz rozwój oprogramowania spełniającego indywidualne potrzeby biznesu. 

Capgemini jest największym najemcą nowoczesnej powierzchni biurowej w Małopolsce – krakowskie biura zajmują łącznie powierzchnię 24 tys. mkw. (w biurowcach Rondo Business Park i Quattro Business Park).

 

Capgemini planuje także dalszą ekspansję.

 

- Nowy kontrakt daje nam solidne podstawy do dalszego, intensywnego rozwoju krakowskiego centrum Capgemini – tłumaczy Marek Grodziński, Dyrektor Centrum BPO Capgemini, Członek Zarządu Capgemini Polska – Aktualnie w Krakowie zatrudniamy już blisko 3200 osób, co czyni nas największym w Małopolsce i drugim w kraju zagranicznym inwestorem z sektora nowoczesnych usług dla biznesu. W najbliższych miesiącach planujemy także intensyfikację procesów rekrutacyjnych i zatrudnienie ponad 300 nowych pracowników – dodaje.

 

Capgemini prowadzi rekrutację do 2 jednostek biznesowych krakowskiego oddziału:  BPO, Business Process Outsourcing) oraz Infrastructure Services.

 

- W związku z dynamicznym rozwojem Capgemini w Krakowie poszukujemy zarówno pracowników z wiedzą ekspercką z obszaru finansów, księgowości, analizy biznesowej, obsługi klienta, jak i specjalistów od baz danych, zarządzania infrastrukturą oraz projektami – tłumaczy Agnieszka Jarecka, Dyrektor HR w Capgemini Polska. – Ambitne plany rekrutacyjne są efektem pozyskiwania nowych klientów w obszarze BPO i IT oraz rozszerzaniem skali i portfolio procesów, które firma obsługuje. Capgemini to aktualnie jeden z największych przedstawicieli sektora oferującego profesjonalne usługi wsparcia biznesu – dodaje.

 

Rekrutacja na nowe miejsca pracy jest prowadzona zarówno wśród specjalistów z kilkuletnim doświadczeniem, jak i studentów oraz absolwentów uczelni wyższych, którzy niedawno skończyli studia. Warunkiem koniecznym w obu przypadkach jest biegła znajomość przynajmniej jednego języka obcego. Ważne są także silnie wykształcone kompetencje miękkie, takie jak komunikatywność, umiejętność pracy w zespole i zdolność do szybkiego adaptowania się do dynamicznego środowiska biznesowego.

Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Rząd zwiększy dotację do budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór
Bardzo dobre informacje dla Wrocławia. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zadecydowało o z...
Polska firma z branży technologicznej otwiera swoje biuro w Gdyni
Będą nowe miejsca pracy w Gdyni. Polska firma technologiczna Future Processing, z główną siedzibą w...
Trei Real Estate otworzył park handlowy w Chorzowie
Trei Real Estate Poland otworzył park handlowy przy ul. Szpitalnej w Chorzowie. W obiekcie o powierz...
Osiedle Via Flora powstanie na gdańskim Chełmie
Via Flora, nowa propozycja Develii w Gdańsku, powstanie przy ul. Ptasiej, w obrębie zielonej i spoko...
Na budynku D w kompleksie Quorum zawisła wiecha. Trwa również budowa dwóch wieżowców [FILM]
Na budynku D największego wrocławskiego projektu mixed-use Quorum przy ul. Sikorskiego zawisła wiech...
Real Logistics otwiera biuro w West Forum
Real Logistics, to polska firma spedycyjno-transportowa, specjalizująca się w transporcie lądowym, k...
W Krakowie trwa budowa estakady kolejowej Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej [FILM + ZDJĘCIA]
Międzynarodowa trasa kolejowa E30 zwiększy możliwości podróży w regionie i w połączeniach dalekobież...
Kolejna zagraniczna firma inwestuje w Sosnowcu
Firma Antwerk, zajmująca się pełnym cyklem logistyki oraz usługami dla e-commerce, wynajęła ponad 8....
Mocna końcówka roku, Archicom podsumowuje III kwartał
Przychody Grupy Archicom wyniosły 279 mln zł, a marża brutto ze sprzedaży 34,6%. Archicom na pierwsz...
W Warszawie powstaje Varso Tower, najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej [FILM]
W centrum Warszawy przy ul. Chmielnej 73 trwa budowa Varso Tower, najwyższego budynku w Unii Europej...