Capgemini zatrudni w Katowicach 200 nowych pracownikówźródło: Materiały inwestora

Capgemini zatrudni w Katowicach 200 nowych pracowników

Orzech
Orzech
REKLAMA
Znana, międzynarodowa firma Capgemini, która zajmuje się m.in. usługami informatycznymi i finansowo-księgowymi, planuje w tym roku zwiększyć zatrudnienie w swoim oddziale w Katowicach o kolejne 200 osób, które będą pracować w nowym kompleksie biurowym Face2Face Business Campus.
Capgemini działa w Katowicach od 15 lat. Aktualnie firma ta konsoliduje wszystkie biura w nowym kompleksie Face2Face Business Campus na powierzchni blisko 14 tys. mkw. W 2021 roku planuje zwiększyć zatrudnienie, przyjmując do pracy głównie specjalistów z obszaru IT.
- Nasz wzrost dziś definiujemy głównie w zakresie transformacji usług IT, konsultingu technologicznego oraz projektów, a także organicznego i stałego wzrostu w usługach wsparcia infrastruktury - wszystko to we współpracy z dużymi partnerami technologicznymi . Ten zakres naszego biznesu na Śląsku będzie przeżywał najbardziej dynamiczny wzrost w najbliższym czasie - oceniła dyrektor personalna w dziale Cloud Infrastructure Services Capgemini Polska Monika Chajdacka.
- Obecnie kontynuujemy zdalny proces rekrutacji - planujemy powiększyć nasz katowicki zespół o kolejne 200 osób i wdrażamy model hybrydowy, który będzie w przyszłości zapewniał pracownikom elastyczne łączenie pracy z biura i z domu - poinformowała dyrektor.
W Katowicach znajdują się dwie jednostki Capgemini: Business Services, zajmujący się obsługą procesów biznesowych i zarządzania przedsiębiorstwami będącymi klientami firmy, oraz Cloud Infrastructure Services, zapewniający wsparcie techniczne. Firma rekrutuje głównie specjalistów IT oraz osoby z dobrą znajomością języków obcych.
REKLAMA
- Zapotrzebowanie na nasze usługi z zakresu technologii chmurowych oraz nowoczesnych rozwiązań IT dla biznesu jest duże i - zgodnie z prognozami - wciąż rośnie. Z pewnością na przestrzeni całego roku wciąż będziemy poszukiwać architektów, konsultantów oraz inżynierów technologii chmurowych, a także specjalistów w zakresie Vmware, Microsoft, Oracle, SQL, Linux - poinformował dyrektor Cloud & Data Services Capgemini Polska Artur Kmiecik.
Przedstawiciele spółki przekonują, iż z racji obecnej chłonności branży IT, szansę na zatrudnienie mają osoby o różnym, także początkowym, stopniu doświadczenia zawodowego - choć szczególnie sektor poszukuje doświadczonych inżynierów i architektów IT. Dodatkowym atutem jest dobra znajomość języków: angielskiego, niemieckiego, francuskiego i innych.

O firmie Capgemini:

Capgemini to jeden z największych inwestorów z sektora nowoczesnych usług dla biznesu, który ulokował swoją działalność w stolicy Górnego Śląska. Firma, mająca klientów w wielu krajach świata, zatrudnia tu obecnie ponad 2,5 tys. osób. Poza Śląskiem Capgemini ma też swoje ośrodki m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA