Włoska firma Nexi Digital inwestuje w Katowicachźródło: pixabay.com

Włoska firma Nexi Digital inwestuje w Katowicach

Orzech
Orzech
REKLAMA
Kolejna zagraniczna firma inwestuje w Katowicach. Nexi Group ogłosił powstanie Nexi Digital, europejskiego centrum innowacji technologicznych, założonego dzięki partnerstwu z Reply, włoską firmą z dziedziny transformacji cyfrowej. Plany rekrutacyjne Nexi Digital na najbliższe 4 lata mają na celu pozyskanie pracowników, którzy będą działać we Włoszech (gdzie znajduje się siedziba Nexi) i Polsce, w Katowicach.
Nexi to europejska firma PayTech działająca na rozwijających się, atrakcyjnych rynkach europejskich i w krajach zaawansowanych technologicznie. Nexi Digital ma pomagać w pozyskiwaniu strategicznych kompetencji, które do tej pory były pozyskane zewnętrznie. Celem projektu będzie pozyskanie młodych talentów, w tym absolwentów uczelni ze stopniami inżynierskimi na kierunkach technologicznych oraz cyfrowych
REKLAMA
Firma zatrudni we Włoszech 300 pracowników – 180 z nich będzie pracowało w Mediolanie, w centrali Nexi, a 120 w Bari – i 200 w Polsce, a konkretnie w Katowicach. Pierwszych 150 pracowników zostanie pozyskanych już w 2022 roku.
Nexi Digital nawiąże także szereg partnerstw z uniwersytetami i ośrodkami badawczymi we Włoszech i w Polsce, zarówno w celu identyfikacji wyspecjalizowanych talentów, jak i współpracy przy opracowywaniu nowoczesnych rozwiązań cyfrowych – czytamy w komunikacie firmy.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA